Akcja Znicz 2010

Akcja Znicz 2010

Tysiące funkcjonariuszy już niedługo wyruszy na drogi, by pilnować naszego bezpieczeństwa w ramach akcji Znicz 2010 . Wzmożone kontrole mają wyeliminować z dróg zbyt szybkich kierowców oraz tych, którzy spróbują prowadzić samochód na podwójnym gazie

Jak  wynika ze statystyk policja w 2007 r.  zatrzymała 1114  nietrzeźwych kierowców, rok później liczba ta wynosiła 1416 osób a w 2009 bilans wyniósł 1217 nietrzeźwych. Organizatorzy akcji Ile mogę wypić? zwracają uwagę, że przy świętach Policja zatrzymuje więcej nietrzeźwych kierowców.  Spowodowane jest to społecznym przyzwoleniem na jazdę po alkoholu.  Często kierowcy nie zdają sobie sprawy, że wypite promile nie uległy jeszcze całkowitemu metabolizmowi w organiźmie. Aby być pewnym czy możemy siąść za kierownicę wystarczy skorzystać z wirtualnego alkomatu umieszczonego na stronie  www.ilemogewypic.pl .Nawet niewielka dawka wystarczy, aby spowolnić znacząco  reakcje kierującego, chwila nieuwagi wystarczy, by doprowadzić do nieszczęścia.

Policja uczula również na jeżdżenie na pamięć w tym czasie, gdyż szczególnie w okolicach cmentarzy ruch może być czasowo zreorganizowany, aby ułatwić do nich  dojazd . W większych miastach warto wybrać komunikację miejską, dostaniemy się szybciej i bez stresu spowodowanego staniem w korkach.

Źródło: Akcja Społeczna Ile mogę wypić?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL