Obwodnica Głubczyc otwarta

Obwodnica Głubczyc otwarta

Od piątku kierowcy mogą oficjalnie korzystać z niespełna 4-kilometrowej obwodnicy Głubczyc.

Trasa powstawała przez ostatnie 12 miesięcy. Jej budową zajmowało się konsorcjum Drog Budu.

Obwodnica powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416 i ma 3,7 km długości. Zbudowano na niej dwa ronda, trzy skrzyżowania zwykłe oraz obiekt mostowy nad rzeką Psiną. Na trasie znalazło się również pierwsze w powiecie głubczyckim miejsce do ważenia pojazdów.

- Obwodnica Głubczyc z jednej strony odciąża centrum miasta, pozwala mieszkańcom wygodnie żyć, ale z drugiej strony wspiera przemieszczanie się. Dzięki mądrym rozwiązaniom, w niedalekiej przyszłości dystans 40 czy 50 kilometrów, może stać się bardziej komfortowy i mniej problematyczny, także w odniesieniu do poszukiwania pracy - zapewnił Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc powiedział, że miasto chce się wzbogacić również o obwodnicę w ciągu drogi krajowej Kędzierzyn-Koźle - granica państwa. - Nasi przyjaciele z Krnova mają także w planach budowę obwodnicy swojego miasta i myślę, że w perspektywie następnych kilku lat połączenie tych dwóch dróg otworzy nam okno na Europę południową i umożliwi wykorzystani atrybutów naszego przygranicznego położenia - mówił.

Obwodnica Głubczyc w ciągu DW-416 powstała dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota dofinansowania wyniosła 22,682 mln zł. Natomiast koszt wszystkich prac wyniósł 26,684 mln zł.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL