Eko Flota - trzecia edycja Nagród PZWLP

Eko Flota - trzecia edycja Nagród PZWLP

PZWLP

Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów po raz trzeci nominowali firmy, których działalność wpływa na poprawę bezpieczeństwa oraz wzrost świadomości ekologicznej kierowców flotowych. 8 grudnia 2010 r. w Warszawie odbyła się Gala Nagród PZWLP.

Każdej z nominowanych firm przyznawano punkty na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, ocenianych przez członków Związku. Konkurs miał charakter ogólnopolski, a 17 zrzeszonych firm zgłosiło w czterech kategoriach prawie 80 podmiotów. Z roku na rok ta liczba rośnie: w pierwszej edycji Nagród (2008 r.) zostało zgłoszonych 46 firm, a w drugiej - ponad 60.

W kategorii Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku statuetkę Eko Flota otrzymała firma Fortum Power and Heat Polska która - obok inwestycji w zieloną flotę i stałego obniżania poziomu emisji CO2 - promuje również świadomość ekologiczną wśród pracowników i popularyzuje idee zrównoważonego transportu. W kategorii Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców (statuetka Edukator) zwyciężyła firma Lafarge, która systematycznie w szkoli swoich kierowców - na zasadach e-learningu oraz w praktyce - w zakresie bezpiecznej jazdy, eko-jazdy oraz jazdy defensywnej. Statuetka ta jest przyznawana od 2010 r.

- Chcemy w ten sposób podkreślić znaczenie stałej pracy na rzecz bezpieczeństwa pracowników i ochrony środowiska. Jest to tym bardziej istotne w okresie recesji. Szkolenia - zarówno teoretyczne jak i praktyczne - wpływają także na finansowe aspekty działalności przedsiębiorstw: obniżenie liczby wypadków, spadek szkodowości, niższe składki ubezpieczeniowe czy zużycie paliwa - wyjaśnia Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Statuetkę Mobilizator, jako Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, otrzymała firma Auto Żoliborz  z Warszawy, doceniona m.in. za terminowość napraw, kompletację dokumentów, wyposażenie serwisu (w tym liczbę specjalistycznych stanowisk) i jakość obsługi. Wśród najważniejszych kryteriów w kategorii Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy członkowie PZWLP oceniali  np. liczbę komór lakierniczych, czas napraw, długość gwarancji i dostępność usług dodatkowych. W tej kategorii statuetkę Protektor zdobyła firma Dynamica z Myślenic.

- Bezpieczeństwo na drodze i ochrona środowiska to dwie najistotniejsze dla naszej organizacji kwestie, dlatego nagradzamy firmy, które zdecydowanie wyróżniają się w tych dziedzinach. Kryteria oceny nominowanych firm są niezmienne od trzech lat, co pozwala nam zaobserwować stały wzrost działań na rzecz środowiska, standardów etycznych oraz jakości obsługi, w przypadku kontrahentów PZWLP - mówi Leszek Pomorski.

***

Orbis Transport nowym członkiem PZWLP

30 listopada 2010 r.  do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów przystąpiła firma Orbis Transport ., wyłączny licencjobiorca marki Hertz Lease. Orbis Transport. istnieje od 1993 r., a swój rodowód wywodzi z dziewięćdziesięcioletniej tradycji firmy Orbis. Głównym udziałowcem spółki i właścicielem 99,07 proc. akcji jest Orbis, wchodzący w skład międzynarodowej grupy hotelowej Accor.

W Polsce Orbis Transport jest wyłącznym licencjobiorcą firmy Hertz International, jednej z największych wypożyczalni samochodów na świecie. Hertz świadczy usługi w 150 krajach od blisko 90 lat, a na terenie naszego kraju ma 21 punktów wynajmu pojazdów na dowolny okres.  Orbis Transport  pod handlową marką Hertz Lease - od 1996 r. oferuje usługi wynajmu długoterminowego samochodów. Obecnie firma obsługuje 2.960 aut, z czego ponad 85 proc. w wynajmie długoterminowym, a ok. 400 samochodów w wynajmie poniżej 24 miesięcy.

- Systematyczny rozwój Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów przyjmuję z dużą satysfakcją, tym większą, że byłem jednym z założycieli Hertz Lease w Polsce. Cieszę się, że będziemy wspólnie pracować na rzecz nowoczesnych flot. Bilans bieżącego roku jest zdecydowanie pozytywny: Związek powiększył się o trzech nowych członków i obecnie, z firmą Orbis Transport, liczy 17 firm -  mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Orbis Transport został trzykrotnie - w latach 2005-2007 - wyróżniony nagrodą Gazela Biznesu, przyznawaną przez dziennik Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim przedsiębiorstwom. W  2006 r. otrzymał również nagrodę European Quality Survey, którą Hertz International przyznał prowadzonemu przez Orbis Transport polskiemu oddziałowi Hertz za najwyższą jakość usług. Jest to nagroda dla najlepszej firmy w grupie Hertz, czyli <i>Best Franchisee Country</i>.

***

Raiffeisen-Leasing przystępuje do PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów od początku grudnia 2010  r. liczy 17 członków. Do Związku przystąpiła firma Raiffeisen-Leasing Polska. Raiffeisen-Leasing Polska  działa na polskim rynku leasingowym od 1998 r. W podsumowaniu wyników 2009 r. spółka sklasyfikowana została na III miejscu w rankingu największych firm leasingowych, przygotowanym przez Związek Polskiego Leasingu. Jej udział w rynku wyniósł 9,5 proc., a wartość aktywów oddanych w leasing przez spółkę wyniosła w ubiegłym roku 1,7 mld zł.

- Przystąpienie do PZWLP tak istotnego rynkowego gracza branży wynajmu i leasingu pojazdów, jak Raiffeisen-Leasing Polska, jest dowodem na rosnącą rangę naszej organizacji. Rok 2010 jest dla Związku okresem rozwoju, mimo rezygnacji z członkostwa firmy Daimler Fleet Management, która przechodzi głęboką restrukturyzację i nie wiadomo, czy będzie prowadziła dalszą działalność - mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Raiffeisen-Leasing Polska  leasinguje wszelkiego rodzaju środki trwałe: środki transportu, wyspecjalizowane maszyny i urządzenia, linie technologiczne, wyposażenie biur oraz nieruchomości. Należy do Grupy Raiffeisen, a stabilność zapewnia jej finansowanie działalności przez Raiffeisen Bank Polska, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny.

Źródło: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL