Jak transportować maszyny rolnicze?

Jak transportować maszyny rolnicze?

Duże maszyny wymagają specjalistycznego transportu. Jeżeli chcemy dostarczyć z punktu A do punktu B ciągnik rolniczy, kombajn czy siewnik, sprawa nie jest wcale taka prosta.

Wtedy, gdy maszyna jest ponadgabarytowa, jej przewiezienie musi być zlecone profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim zapleczem, w tym pojazdem i pracownikami, którzy mogą zadbać o całkowite bezpieczeństwo całego procesu.

Czym transportuje się urządzenia rolnicze?
Do przewozu urządzeń rolniczych wykorzystuje się zwykle samochody ze specjalnymi naczepami o odpowiednich wymiarach, tak by maszyna mogła zmieścić się na nich w całości. Dzięki nim można transportować najróżniejsze maszyny - ciągniki, zarówno te niewielkie, jak i o dużej mocy, kombajny zbożowe, prasy, pługi, opryskiwacze, siewniki i innego rodzaju urządzenia rolnicze. Sprzęt musi być stabilnie przytwierdzony do naczepy, aby w trakcie przewozu nie powodował zagrożenia w ruchu. Ważne jest również określenie optymalnej trasy przewozu, biorąc pod uwagę uwarunkowania drogowe - wiadukty, ograniczenia i inne. Ceny zwykle ustalane są w takich przypadkach indywidualnie. Zależą głównie od wagi i wielkości maszyny rolniczej, a także od odległości, jaką trzeba pokonać. Transport zagraniczny także jest możliwy.

Transport maszyn rolniczych z zagranicy
Coraz więcej maszyn rolniczych używanych w polskich gospodarstwach pochodzi z zagranicy, w tym z Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Chociaż z importem maszyn rolniczych zwykle wiąże się sporo formalności, a także dodatkowo kosztów, to jednak w końcowym rozrachunku cena często okazuje się niższa niż tej maszyny, która miałaby być zakupiona bezpośrednio w kraju. Chcąc samodzielnie sprowadzić maszynę rolniczą, trzeba przygotować się na czasochłonne poszukiwania, a potem znaleźć firmę, która będzie mogła przetransportować urządzenia do Polski lub innego miejsca docelowego. Można również zlecić tego rodzaju obsługę przedsiębiorstwom, które znają się na sprowadzaniu maszyn rolniczych. Chociaż usługa będzie wymagała opłacenia, to jednak nie trzeba już samemu martwić się o formalności. Wiele tego rodzaju firm wyszukuje także dla swoich klientów odpowiednie maszyny według wskazanych parametrów.

Komu zlecić usługę transportu?
Znalezienie odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w usługach transportu maszyn i urządzeń rolniczych, wcale nie jest teraz wyjątkowo skomplikowane. Wiele z nich ogłasza się w internecie, dlatego bardzo łatwo można je zlokalizować i skontaktować się z nimi, składając zapytanie ofertowe. Na uwagę zasługują także portale ogłoszeniowe, a także nowość – specjalne portale, na których to zleceniodawca zamieszcza swoje ogłoszenie, na które odpowiadają firmy, składają swoje oferty. Zleceniodawca może wtedy wybrać taką, która będzie dla niego najbardziej korzystna. Warto wybrać firmę, która posiada odpowiednie zaplecze, w tym przeszkolonych pracowników, niezbędne ubezpieczenia, certyfikaty i uprawnienia. Dla klienta najwygodniejszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej firmy, która zapewnia kompleksową obsługę włącznie z załadowaniem maszyny na pojazd, a także przygotowaniem go do przewozu. W ten sposób można ograniczyć etapy w procesie logistycznym i oczywiście oszczędzić czas.

Reasumując, jeżeli chce się zlecić transport urządzeń rolniczych, najlepiej znaleźć firmę, która może wykonać go na najwyższym poziomie. Ponadgabarytowe maszyny wymagają szczególnej ostrożności i dokładnego przygotowania pojazdu i trasy, a ze względu na ich wartość nie warto decydować się na usługi mało doświadczonych przedsiębiorców.

 

http://www.trans-tok.com.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL