Nowy członek zarządu BZ WBK Finanse & Leasing

Nowy członek zarządu BZ WBK Finanse & Leasing

Bartosz_bzwbk_-_600

Stanowisko członka Zarządu BZ WBK Finanse & Leasing objął Bartosz Tomyślak. Do jego obowiązków będzie należało zarządzanie sprzedażą oraz rozwój oferty leasingowej skierowanej do  dużych firm oraz korporacji.

- Zgodnie z naszą strategią na lata 2011 - 2014  obok sektora MŚP, chcemy umacniać naszą pozycję także w grupie klientów biznesowych i korporacyjnych. Stąd nominacja na nowego członka zarządu osoby z bogatym doświadczeniem oraz sukcesami sprzedażowymi właśnie w zakresie bankowości korporacyjnej - podkreśla Wojciech Nowacki, prezes BZ WBK Finanse & Leasing.

Bartosz Tomyślak jest związany z sektorem bankowym od 1998 r. Ostatnio, jako menadżer ds. bankowości biznesowej i korporacyjnej w Centrum Bankowości Korporacyjnej BZ WBK w  Poznaniu był odpowiedzialny za zarządzanie <i>portfelem kredytowym</i>, jego rozbudowę oraz wzrost dochodowości. Rozpoczął  on współpracę z Bankiem Zachodnim WBK w 2007 r. Wcześniej był doradcą klienta, pełnił funkcję inspektora kredytowego oraz koordynatora sprzedaży w oddziale jednego z polskich banków. Ukończył ekonomię na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu, jest również absolwentem historii i prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Klienci korporacyjni  są  bardzo wymagający. Dlatego w pierwszej kolejności skoncentruję się na umocnieniu pozycji BZ WBK Finanse & Leasing jako elastycznej i wiarygodnej instytucji finansowej zapewniającej najwyższe standardy obsługi. Doświadczenie zdobyte w bankowości Grupy BZ WBK będzie dla mnie dużym wsparciem w realizacji tego zadania. Priorytetowo podejdę także do kwestii budowania długoterminowych relacji z klientami  wykorzystując  potencjał Grupy BZ WBK posiadającej dla klientów biznesowych kompleksową i konkurencyjną ofertę .  Od kilku miesięcy obserwujemy wśród dużych firm zwiększone zainteresowanie zewnętrznym finansowaniem  inwestycji, w tym także leasingiem. Liczymy na to, że ten trend utrzyma się, pozytywnie wpływając na wyniki sprzedaży branży leasingowej w całym roku 2011 -  mówi Bartosz Tomyślak.

Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL