Nowe modele Volvo

Nowe modele Volvo

Image Koncern Volvo Trucks wprowadza na rynek europejski nowe rozwiązanie handlowe, obejmujące zarówno samochody ciężarowe, jak i usługi, skierowane do segmentów, takich jak np. transport dystrybucyjny, wywóz odpadów, lekki transport budowlany i transport komunalny, wysyłamy w świat wyraźną wiadomość: Volvo inwestuje – mocno inwestuje – w te segmenty rynku.

- To ważna część długoterminowej strategii Volvo Truck Corporation, polegającej na poszerzeniu i Image wzmocnieniu naszej pozycji w Europie w obrębie tych segmentów rynku, w których dostrzegamy znaczący potencjał - mówi Roar Isaksen, Dyrektor Europejskiej Dywizji Volvo Trucks. - W ramach naszej koncepcji handlowej możemy zaoferować zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom kompleksowe rozwiązania transportowe, obejmujące nowoczesne samochody ciężarowe i nowe usługi dostosowane do indywidualnych wymagań.

Dwa nowe samochody ciężarowe
Centralnym elementem oferty firmy Volvo są dwa całkowicie nowe samochody ciężarowe:
Volvo FL i Volvo FE.

Image Volvo FL zajmuje segment pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12-18 t, podczas gdy Volvo FE opracowano z myślą o nieco cięższych zastosowaniach, w segmencie pojazdów o masie od 18 do 26 ton. Obydwa pojazdy mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań w wielu segmentach transportu lokalnego i regionalnego. Aby ułatwić klientom wybór najlepszego dla nich rozwiązania, a także, by skrócić okres pomiędzy złożeniem zamówienia a dostawą pojazdu, firma Volvo opracowała szereg rekomendowanych specyfikacji dla poszczególnych zastosowań, takich jak np. pojazdy furgonowe, śmieciarki, wywrotki, samochody gaśnicze, holowniki pomocy drogowej i
zamiatarki uliczne. Na podstawie odpowiedniej specyfikacji bazowej można kontynuować przystosowywanie pojazdu do konkretnych potrzeb, wybierając odpowiedni typ kabiny i opcje wyposażenia oferowane w każdym segmencie. Firmy, które chcą mieć gotowe do pracy rozwiązanie prosto z fabryki, dostępne w krótkim czasie, mogą wybrać pojazd CitiPro - dostępny wprost z fabryki, kompletny
12-tonowy samochód dystrybucyjny Volvo FL z zabudową typu furgon i tylną windą załadowczą, gotowy do pracy w dniu dostawy do klienta.

Kompleksowa oferta dla firm operujących w terenie miejskim
U podstaw nowej koncepcji handlowej leży wnikliwa analiza potrzeb i okoliczności, które mają wpływ na codzienną pracę firm transportowych. Dla wielu firm działających w środowisku miejskim transport nie stanowi ich działalności podstawowej. Zazwyczaj zależy im na swobodzie prowadzenia swoje działalności kluczowej i nie są one zbytnio zainteresowane utrzymywaniem floty pojazdów. Dlatego właśnie najważniejsze znaczenie ma oferowanie tego typu firmom bezpieczeństwa, wysokiej opłacalności i kompleksowych rozwiązań, które nie stwarzają problemów. To czego one potrzebują, to zarówno niezawodne samochody ciężarowe, jak i dobrze zaplanowana obsługa techniczna – większa wydajność pracy kierowcy i minimalna liczba przestojów – oraz usługi zapewniające płynną i bezproblemową realizację zadań transportowych.
- Wysoka niezawodność i szybki dostęp do serwisu są niezwykle ważne - wyjaśnia Roar Isaksen. - Wielu klientów oczekuje, że czas dojazdu do stacji obsługi nie powinien przekraczać 40 minut i że pomoc otrzymają natychmiast.

Rosnące oczekiwania w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony środowiska
Czynnikami, które odgrywały główną rolę przy projektowaniu nowych pojazdów Volvo FL i Volvo FE były nie tylko opłacalność i niezawodność eksploatacyjna. Najwyższy priorytet miały także troska o środowisko i bezpieczeństwo.
- Naszą ambicją zawsze było i jest oferowanie bezpieczeństwa na światowym poziomie- mówi Roar Isaksen. - Dobra widoczność i skuteczne hamulce przyczyniają się do zapobiegania wypadkom i podnoszą bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników drogi. Aby wyeliminować ryzyko obrażeń kierowcy wywołanych skutkami wypadku, obydwa pojazdy: FL i FE zostały poddane testom zderzeniowym zgodnym z normami szwedzkimi oraz naszej wewnętrznej próbie zderzeniowej z nieruchomą barierą - tak samo jak większe modele naszych samochodów ciężarowych.
Nowe samochody ciężarowe Volvo reprezentują duży krok naprzód również w dziedzinie ochrony środowiska . Dzięki nowym silnikom z technologią selektywnej redukcji katalitycznej SCR (Selective Catalytic Reduction), emisja spalin została znacząco zredukowana bez wpływu na zużycie paliwa. Volvo FL i Volvo FE już dziś są dostępne w wersjach spełniających normę emisji spalin, która na terenie Europy wejdzie w życie w roku 2009 (Euro 5). W porównaniu do poprzednich silników klasy Euro 3 oznacza to zmniejszenie emisji cząstek stałych o ok. 80% oraz ponad dwukrotne ograniczenie emisji tlenków azotu.
- Połączenie wyjątkowo niskiej emisji składników toksycznych i niskiego zużycia paliwa przyczynia się do zapewnienia wyższej jakości powierza, mniejszej emisji dwutlenku węgla i lepszej opłacalności dzialalności transportowej dla naszych klientów - konkluduje Roar Isaksen.

 

Zobacz galerię nowych modeli Volvo

 
źródło: Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL