Wiosenne nowości w oprogramowaniu PTV

Wiosenne nowości w oprogramowaniu PTV

wiosna-2010Oprogramowanie map&guide oraz PTV Intertour od 30 lat ułatwiają swoim użytkownikom prowadzenie działalności logistycznej i transportowej. Trasa krótsza choćby o jeden kilometr, zmniejsza koszty prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego. Kierowanie zestawów transportowych na najmniej zatłoczone drogi, zgodnie z najświeższymi informacjami o sytuacji na drogach, tak by przejazd trwał najkrócej i był jak najbardziej płynny.

Omijanie pochyłości na trasach. Temu wszystkiemu służą serwery PTV xServer, pozwalające tworzyć aplikacje bazujące na dostępie do Internetu. Posiadają one możliwość bardzo szybkiej integracji nowych funkcji do aktualnej "architektury" oprogramowania np. systemów ERP lub CRM. Natomiast dzięki modułowej strukturze oprogramowania, każdy z jego elementów może być łatwo aktualizowany. Zastosowanie tych narzędzi szybko się zwraca.

Weźmy na przykład planowanie pory przewozów. Chodzi o pory dnia, w których ruch na drogach jest najmniejszy. Unikamy tym sposobem zatłoczenia, a w najgorszym przypadku korków. Standardowe oprogramowania dla transportu nie zawierają tego typu sugestii. Od wiosny 2010 r. będą dostępne narzędzia planowania tras, sugerujące omijanie pewnych ich odcinków w określonych porach dnia, gdy zatłoczenie na drogach jest największe. Może mieć to szczególne znaczenie do planowania transportów wymagających szczególnej punktualności, jak przewozy w systemie just-in-time.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL