Rozpoczyna się modernizacja odcinka autostradowej obwodnicy Krakowa

Rozpoczyna się modernizacja odcinka autostradowej obwodnicy Krakowa
Image Wykonawca modernizacji starszej części autostradowej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Balice I i Opatkowice rozpoczął w poniedziałek przygotowania do inwestycji. Powodują one utrudnienia dla pojazdów poruszających się tą trasą.

Jak poinformowała rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Chacaga, na trasie wykonywane są przejazdy pomiędzy pasami ruchu, co pociągnie za sobą konieczność zamknięcia lewego pasa obydwu jezdni na kilkusetmetrowych odcinkach pomiędzy węzłami Balice I i Balice II oraz stopniem Kościuszko i węzłem Tynieckim. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Właściwe prace przy realizacji kontraktu mają się rozpocząć 2 kwietnia. Wartość inwestycji finansowanej ze środków Krajowego Funduszu Drogowego wynosi 150 mln złotych. Modernizacja potrwa 19 miesięcy.

W ramach przedsięwzięcia nawierzchnia najstarszego fragmentu obwodnicy o długości 33,8 km (2 jezdnie po 16,9 km każda) zostanie wzmocniona do 115 kN/oś, czyli normy ustalonej w Unii Europejskiej dla głównych korytarzy transportowych. Zmodernizowane i przebudowane zostaną 24 obiekty mostowe, a także powstanie zupełnie nowa kładka dla pieszych wzdłuż stopnia wodnego "Kościuszko". Obwodnica zostanie też ogrodzona na całej długości, co ma zapobiegać wtargnięciom na autostradę ludzi i zwierząt.

Krakowski oddział GDDKiA zarządza odcinkami 12 dróg krajowych o łącznej długości 890 km, z tego około 90 km to drogi dwujezdniowe. W tym roku instytucja dysponuje rekordowym budżetem na inwestycje wynoszącym 1,056 mld zł.źródło: PAP

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL