Wygraj piwne kosmetyki na Dzień Kobiet

Wygraj piwne kosmetyki na Dzień Kobiet

4truckspl-piwne-kosmetyki

Czerwone goździki czy para rajstop na DZIEŃ KOBIET to już przeszłość! Nowoczesne kobiety chcą dostać coś unikalnego. Kompania Piwowarska ma dla nich nową propozycję - piwne kosmetyki.


 


Kobiety i mężczyźni mogą mieć różne podejście do  porządku świata, życiowych wyborów czy estetyki.  A do alkoholu? Czy kobiety mogą pić alkohol na równi z mężczyznami? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz na www.abcalkoholu.pl – stronie opracowanej przez jednego z największych na świecie producentów piwa - SABMiller (właściciela Kompanii Piwowarskiej). Jest to strona odpowiedzialnościowa, która powstała aby szerzyć wiedzę w zakresie wpływu alkoholu na organizm człowieka.

Wszyscy, którzy odwiedzą stronę www.abcalkoholu.pl mają szansę specjalnie z okazji DNIA KOBIET wygrać piwne kosmetyki ufundowane przez Kompanię Piwowarską. Aby je zdobyć wystarczy odwiedzić fanpage ABC Alkoholu na Facebooku i odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe, podając 3 czynniki mogące wpływać na różne reakcje organizmów kobiet i mężczyzn na alkohol. Podpowiedzi ekspertów znajdują się na stronie ABC Alkoholu. Konkurs rusza 8 marca.

Alkohol i kobiety
Czy od alkoholu się tyje? Czy płukanie włosów w piwie doda im blasku? Jak alkohol wpływa na kobiece ciało? Prawdy i mity, pytania i piwne ciekawostki na temat alkoholu, można znaleźć w specjalnej części poświęconej wyłącznie kobietom na stronie www.abcalkoholu.pl.

- Choć większość problemów i korzyści związanych ze spożywaniem alkoholu dotyczy w takim samym stopniu mężczyzn, co kobiet, organizm kobiety reaguje na alkohol inaczej niż ciało mężczyzny. Kobiety powinny mieć dostęp do takich informacji na temat alkoholu, które odpowiadają na ich potrzeby - mówi  Kristin Wolfe, szefowa Polityki ds. Spożywania Alkoholu SABMiller.

Podstrona Alkohol i kobiety dotyka nie tylko tematów związanych z dietą i urodą, bowiem każda Pani uzyska także poradę, jak rozmawiać z dziećmi na tematy związane z alkoholem, w jaki sposób można pomóc osobie nadmiernie pijącej alkohol, a także jak bezpiecznie spędzić wieczór poza domem.
Kobiety powinny mieć szybki i łatwy dostęp do takich informacji, by znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. Podstrona Alkohol i kobiety spełnia te wymagania i wychodzi naprzeciw kobiecym oczekiwaniom.

Piwne kosmetyki
Od lat wiadomo, że piwo posiada właściwości pielęgnacyjne. są za nie odpowiedzialne 2 składniki: chmiel i zboże. Piwo jest niezwykłym źródłem witamin grupy B i minerałów. Pomagają one regenerować skórę oraz zwiększają jej odporność na niekorzystny wpływ warunków zewnętrznych. Chmiel, który znajduje się w piwie ma właściwości oczyszczające, łagodzi i ujędrnia. Dodatkowo wyciąg z chmielu jest bogaty w olejki eteryczne, garbniki i flawonoidy (barwniki organiczne). Działa wzmacniająco na włosy, zmniejsza ich przetłuszczanie. Przyspiesza podziały zachodzące w cebulkach włosowych oraz łagodzi podrażnienia skóry głowy. Dlatego piwo stosuje się do produkcji licznych kosmetyków.

Piwna kąpiel
Już średniowieczne damy wykorzystywały odpady browarnicze zawierające chmiel i drożdże do kąpieli odmładzających. Do Polski moda na piwne kąpiele przywędrowała z Czech. Z resztą nasi czescy sąsiedzi gustują także w piwnym SPA. Chmielowy napój to doskonały dodatek do kąpieli. A wszystko za sprawą cennych składników, wydobywanych z chmielu, jęczmienia i słodu. Drożdże piwne oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów łojowych, pomagają przy infekcjach grzybiczych. Zawarte w nich witaminy: B1, B2, B5, B6, B12, kwas foliowy, niacyna, biotyna pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Piwna kąpiel wzmacnia nie tylko skórę, ale także włosy i paznokcie. Po takiej kąpieli skóra staje się miękka i gładka.

Przepis na piwne kąpiele:
1) Do wanny z wodą o temperaturze 35-38°C należy wlać 2–3 litry ulubionego piwa. Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Po takiej kąpieli skóra będzie wygładzona, delikatna i miękka.
2) Z piwa można także przygotować płukankę chmielową nadającą włosom połysk albo maseczkę jajeczno-piwną wzmacniającą włosy i nadającą im sprężystość

Przepis na piwną płukankę:
Do płukanki wystarczy pół butelki jasnego piwa. Pamiętaj, aby używać piwa ogrzanego - nie prosto z lodówki. Piwo wcieramy we włosy. Po dziesięciu minutach myjemy głowę szamponem i ponownie wcieramy piwo we włosy. Najlepszy efekt uzyskuje się pozostawiając piwo na włosach. Czynność ta, powtarzana regularnie, dodatkowo zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

Przepis na maseczkę jajeczno-piwną maseczkę:
Należy wymieszać jedno żółtko z czterema łyżkami piwa. Powstałą papkę trzeba rozprowadzić na zamoczonych uprzednio włosach. Po 15 minutach spłukujemy maskę ciepłą wodą. Możemy umyć głowę wodą z szamponem. Jeśli chcemy, aby maseczka przyniosła pożądane efekty należy stosować ją 1-2 razy w tygodniu.www.4trucks.pl / www.abcalkoholu.pl.
Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL