Na Osi 3 stycznia

Na Osi 3 stycznia


Emisja najbliższego odcinka Na Osi odbędzie się w sobotę 3 stycznia o godz. 14:00. W programie m.in.:

Naczepa samowyładowcza Schmitz
Ważną cechą pojazdu służącego przewożeniu materiałów sypkich jest jego masa własna. Czym mniej waży sam pojazd, tym więcej ładunku może przewieźć. A to bezpośrednio wpływa na rentowność firmy przewozowej. Naczepa Schmitza, oprócz tego, że jest lekka, to jeszcze cechuje się wysoką jakością wykonania. Dzięki temu powinna długo i bezproblemowo spełniać swoje zadanie. A że dodatkowo naczepa jest po prostu ładna, to już jej dodatkowa zaleta.
 
Otwarcie nowego serwisu Mercedesa
W Szczecinie Dąbiu uruchomiono właśnie nową stację obsługi pojazdów Mercedesa, dedykowaną samochodom użytkowym tej marki. Był to drugi etap inwestycji, rozszerzający możliwości działającego już w tym miejscu od 2001 roku salonu i serwisu aut osobowych tej marki. Rozbudowa nie trwała nawet pół roku. Serwis zbudowano na dużej, bo liczącej 3 hektary działce. Do dyspozycji jest 16 stanowisk naprawczych, blacharnia i lakiernia, oraz stacja kontroli pojazdów.

Kryzys
Trwający od kilku miesięcy regres gospodarczy dotyka także polskiego rynku. Jego skutki widoczne są również w branży motoryzacyjnej i pogarszają i tak już nie najlepszą sytuację polskich transportowców. Czy należy się bać kryzysu i jak sobie z nim radzić? Postanowiliśmy o radę zapytać eksperta.

Nowości w Renault
Pojazdy użytkowe nie zmieniają się chyba tak często, jak auta osobowe. Ale i w nich producenci szukają sposobów na lepszy wygląd, optymalne dostosowanie do oczekiwań użytkowników, poprawę osiągów i ekonomikę spalania. Coraz ważniejszą rolę gra ekologia. Wszystkie te kierunki zmian widoczne są w ciężarówkach Renault: Magnum z nową kabiną i hybrydowym Hybrysie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL