MAN blisko Euro 6

MAN blisko Euro 6
ImageMAN Nutzfahrzeuge kontynuje strategię w zakresie redukcji emisji spalin służącą długofalowemu odciążeniu środowiska naturalnego przy maksymalnej wydajności transportowej. Technologia MAN PURE DIESEL® jest oferowana w typoszeregach TGL, TGM jak również w autobusach. Na tej ekologicznej technologii będą się również opierać przyszłe silniki Euro 6 firmy MAN.


Na wystawie IAA Nutzfahrzeuge 2008 w Hanowerze, MAN Nutzfahrzeuge zaprezentował nowe silniki Euro 5 i EEV w technologii MAN PURE DIESEL® przeznaczone dla pojazdów lekkich, średnich i ciężkich MAN TGL, TGM, TGX i TGS oraz autobusów marek MAN i NEOPLAN. Nowe silniki Euro 5 w technologii MAN PURE DIESEL®, w którą są wyposażone serie D08 Common Rail, D20 CR i D26 CR wyróżniają się niskim zużyciem paliwa, łatwą obsługą, maksymalną przestrzenią montażo­wą przy ramie pojazdu (samochody ciężarowe) przy równoczesnym spełnieniu najbardziej surowych europejskich, granicznych wartości emisji spalin.

Wprowadzenie na rynek tych silników Euro 5 względnie EEV wyposażonych w technologię MAN PURE DIESEL® rozpoczęło się na początku bieżącego roku w typoszeregach TGL i TGM oraz w autobusach marek MAN i NEOPLAN. Dla pojazdów ciężarowych MAN TGX i TGS, które od 2006 r. opierając się na technologii SCR, spełniają standard Euro 5, dodatkowe warianty Euro 5 opierające się na technologii recyrkulacji spalin AGR nie będą wprowadzane do pojazdów produkowanych seryjnie. Jeszcze w roku 2009 będą dostępne dodatkowo dla obydwu serii TGX i TGS warianty EEV. Stosowane w tym przypadku silniki D20 i D26 CR opierają się na sprawdzonej technice MAN AdBlue®, która wyróżnia się dużą niezawodnością, niskim zużyciem paliwa i dodatku AdBlue® oraz zaletami konstrukcyjnymi - ogrzewanymi, zintegrowanymi zbiornikami paliwa oraz kompaktowymi wymiarami tłumików.


źródło:
MAN Nutzfahrzeuge

Przeczytaj też:
MAN TGX dla holenderskiego Porsche Centrum

Porsche Centrum w Gelderland zakupiło nowy specjalny transporter MAN. Silniki Euro 6 w serii MAN TG

Podczas międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze koncern MAN Truck & Bus zaprezentuje pojazdy nowej generacji, serię TG. Efektywność triumfuje

W Monachium dziesięciotysięczny MAN TGX EfficientLine opuścił taśmę produkcyjną. Montownia MAN w Brazylii

MAN_TGX_z_Brazylii-4trucks

Pojazdy ciężkie typoszeregu TGX są pierwszymi pojazdami marki MAN produkowanymi w Brazylii i sprzedawanymi w Ameryce Południowej i Środkowej.

Autostrada Wielkopolska pod opieką MAN

 

MAN-TGS_lid

W dniu 16.12.2011, w Obwodzie Utrzymania Autostrady Biały Mur koło Myszęcina miała miejsce prezentacja pojazdów MAN przeznaczonych do zimowej obsługi nowootwartego odcinka autostrady A2. Właścicielem pojazdów jest Autostrada Eksploatacja SA - spółką operatorską działającą na podstawie umowy z koncesjonariuszami - Autostradą Wielkopolską SA. oraz Autostradą Wielkopolską II SA. Firma ta zatrudnia obecnie ponad 430 osób, które codziennie troszczą się o bezpieczeństwo kierowców podróżujących autostradą A2.

MAN TGX Efficient Tour

Wyniki badań w zakresie pojazdów ciężarowych

P_Concept_S_EST__600

Znacząca redukcja zużycia paliwa i emisji CO2 w pojazdach ciężarowych z silnikiem Diesla jest możliwa do osiągniecia i można ją szybko zrealizować. Dowodzi tego badanie przeprowadzone przez MAN Nutzfahrzeuge, które po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na targach IAA 2010 w Hanowerze.

MAN przed targami IAA w Hanowerze

MAN_IAA_2010

Konsekwentna kontynuacja udanej strategii międzynarodowego wzrostu nadaje kształt ekspozycji firmy MAN Nutzfahrzeuge podczas tegorocznych targów IAA, które odbędą się we wrześniu 2010 r. Po raz pierwszy dwie silne marki pojazdów użytkowych, MAN i Volkswagen, będą miały wspólne stoisko. Więcej nie potrzeba. Mniej nie chcesz - oto motto, pod którym swoje możliwości zaprezentują w Hanowerze pojazdy VW i MAN. Stawiam na efektywność - tak zaprezentują się pojazdy użytkowe, silniki i usługi firmy MAN.

MAN Nutzfahrzeuge wręcza nagrody dostawcom

nagrody_600

10. czerwca 2010 r., na uroczystości wręczenia nagród Trucknology Supplier Award, koncern MAN Nutzfahrzeuge wyróżnił swoich dziesięciu dostawców za wspaniałe osiągnięcia. Łącznie ponad 1200 dostawców pracuje nad zapewnieniem wyjątkowej sprawności pojazdów ciężarowych, autobusów i silników marki MAN.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL