MAN blisko Euro 6

MAN blisko Euro 6
ImageMAN Nutzfahrzeuge kontynuje strategię w zakresie redukcji emisji spalin służącą długofalowemu odciążeniu środowiska naturalnego przy maksymalnej wydajności transportowej. Technologia MAN PURE DIESEL® jest oferowana w typoszeregach TGL, TGM jak również w autobusach. Na tej ekologicznej technologii będą się również opierać przyszłe silniki Euro 6 firmy MAN.


Na wystawie IAA Nutzfahrzeuge 2008 w Hanowerze, MAN Nutzfahrzeuge zaprezentował nowe silniki Euro 5 i EEV w technologii MAN PURE DIESEL® przeznaczone dla pojazdów lekkich, średnich i ciężkich MAN TGL, TGM, TGX i TGS oraz autobusów marek MAN i NEOPLAN. Nowe silniki Euro 5 w technologii MAN PURE DIESEL®, w którą są wyposażone serie D08 Common Rail, D20 CR i D26 CR wyróżniają się niskim zużyciem paliwa, łatwą obsługą, maksymalną przestrzenią montażo­wą przy ramie pojazdu (samochody ciężarowe) przy równoczesnym spełnieniu najbardziej surowych europejskich, granicznych wartości emisji spalin.

Wprowadzenie na rynek tych silników Euro 5 względnie EEV wyposażonych w technologię MAN PURE DIESEL® rozpoczęło się na początku bieżącego roku w typoszeregach TGL i TGM oraz w autobusach marek MAN i NEOPLAN. Dla pojazdów ciężarowych MAN TGX i TGS, które od 2006 r. opierając się na technologii SCR, spełniają standard Euro 5, dodatkowe warianty Euro 5 opierające się na technologii recyrkulacji spalin AGR nie będą wprowadzane do pojazdów produkowanych seryjnie. Jeszcze w roku 2009 będą dostępne dodatkowo dla obydwu serii TGX i TGS warianty EEV. Stosowane w tym przypadku silniki D20 i D26 CR opierają się na sprawdzonej technice MAN AdBlue®, która wyróżnia się dużą niezawodnością, niskim zużyciem paliwa i dodatku AdBlue® oraz zaletami konstrukcyjnymi - ogrzewanymi, zintegrowanymi zbiornikami paliwa oraz kompaktowymi wymiarami tłumików.


źródło:
MAN Nutzfahrzeuge

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL