Continental do autokarów

Continental do autokarów
ImageNowa opona Continental HSR 2 wprowadza szereg technicznych innowacji na rynku wysokiej klasy opon dla autokarów do komunikacji regionalnej i czarterowej. Opony znajdą zastosowanie zarówno na osi kierującej, jak i napędowej. W porównaniu do swoich poprzedników nowe opony dla autokarów turystycznych charakteryzują się lepszą ekonomią użytkowania oraz większym komfortem jazdy.

Podstawę ulepszenia nowych typów opon stanowi nowo zaprojektowane wytrzymałe, czterowarstwowe trójkątne opasanie karkasu ze wzmocnioną stopką. Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja opony pokazuje pełne spektrum swoich zalet w mieszanym użytkowaniu regionalnym na trasach o różnych profilach jezdni, jak i na długich trasach wycieczkowych.

Wprowadzone na rynek przez firmę Continental nowe technologie, wraz z nowa oponą doskonale sprawdzają się zarówno w eksploatacji miejskiej, regionalnej, jak i międzynarodowej. Dzięki licznym rozwiązaniom konstrukcyjnym, np. sztywniejszej budowie karkasu, inżynierowie firmy Continental byli w stanie obniżyć opory toczenia, doprowadzając do efektywnego zmniejszenia zużycia opony nawet o 5 proc.

Kolejną charakterystyczną zmianą wprowadzoną w nowych oponach HSR 2 są nowo zaprojektowane przekroje poprzeczne opon o zwiększonej objętości powietrza. W ten sposób w znaczący sposób zostaje zwiększona amortyzacja opony, jednocześnie nie wpływając w sposób negatywny na jej trwałość oraz stabilność jazdy. Dzięki doskonałym właściwościom amortyzacyjnym na różnych nawierzchniach nowa opona klasy premium bezpośrednio wpływa na wysoki komfort podróżowania i dobre samopoczucie pasażerów autokaru.

Opona HSR 2 zasługuje nie tylko na pochwały od pasażerów. Nowo zaprojektowany profil bieżnika z szerokimi żebrami barkowymi opony oraz zwiększoną, o 1,5 mm, głębokością bieżnika, przyczynia się do zwiększenia trwałości opony nawet o 20 proc. Wzmocnione ściany oraz nowa, wzmocniona, stopka opony HSR 2 redukują niekorzystne działanie sił poprzecznych i wzdłużnych opony oraz korzystnie wpływają na doskonałe właściwości jezdne na różnych nawierzchniach. Duża trwałość i łatwość regeneracji nowej opony marki Continental w znaczący sposób wpływają na efektywność użytkowania oraz obniżenie kosztów.

Istotnym czynnikiem podczas wyboru opony do autokaru jest emisja hałasu. Bieżnik pokryty licznymi wąskimi rowkami oraz stabilizujący trójwymiarowy kontur u podstawy bieżnika zapewniają oponie HSR 2 wyjątkowo niskie opory toczenia oraz niską emisję hałasu. Gęsty profil bieżnika gwarantuje cichy bieg opony, redukując emisję dźwięków do minimum, także na nierównych nawierzchniach, co jest odczuwalne zarówno dla pasażerów, jak i otoczenia. Nowa opona HSR2 posiada wszystkie homologacje dotyczące emisji hałasu wynikające z najnowszych regulacji Komisji Europejskiej.


źródło:
Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL