Z kobietą za kółkiem bezpieczniej

Z kobietą za kółkiem bezpieczniej

Z raportu policji za  2010 r.  dotyczącego wypadków drogowych w Polsce bez wątpienia wynika, że liczba kobiet jako sprawców wypadków jest zdecydowanie mniejsza od liczby mężczyzn.  Patrząc na statystyki można jednoznacznie wysunąć wniosek, że kobiety są bardziej uważnymi kierowcami, a co za tym idzie jeżdżą bezpieczniej.

Dla wielu mężczyzn kobieta kierowca jest obiektem drwin i żartów. Nierzadko można usłyszeć stwierdzenie: Jeździsz jak baba!. Przyglądając się danym policji za ubiegły rok powyższe sformułowanie nabiera zupełnie nowego wyrazu. Według statystyk to właśnie panowie w zdecydowanej większości są sprawcami wypadków drogowych. Wśród osób odpowiedzialnych za wypadki liczba mężczyzn stanowiła 77,1 proc., podczas gdy kobiety spowodowały 18,6 proc. wypadków. Można nawet pokusić się o wysunięcie twierdzenia, że powyższa fraza powinna teraz zostać odebrana jako komplement i stać się synonimem słów: jesteś dobrym kierowcą, jeździsz bezpiecznie!. Nadchodzący okres jest czasem wzmożonej ilości wypadków i kolizji. Dlatego niezależnie od płci trzeba starać się jeździć ostrożnie i unikać brawury na drodze. Najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Warto o tym pamiętać i ściągnąć nogę z gazu, aby zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.

- Dzięki policyjnym statystykom wyraźnie widać, że kobiety jeżdżą bezpieczniej i jest to niewątpliwie godne pochwały. Należy pamiętać o tym, że zbliża się teraz ciężki, jesienno-zimowy okres, dlatego kierowcy muszą wykazywać się na drodze  jeszcze większą uwagą i ostrożnością -  mówi Jerzy Woźnicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu firmy produkującej wyciągarki marki Dragon Winch dla lawet, holowników, samochodów terenowych i quadów.


Źródło: Dragon Winch

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL