Serwis Zima w GDDKiA

Serwis Zima w GDDKiA

Image eneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła tegoroczną edycję systemu "Zima" na stronie utrudnień.

Zimą serwis prezentuje stan nawierzchni wszystkich dróg krajowych w Polsce. Są one pokazane na specjalnej mapie. Serwis zawiera też przewidywane warunki pogodowe. Przez cały rok działa system prezentacji utrudnień spowodowanych przebudowami i remontami dróg

Serwis Utrudnienia/Zima zawiera również komunikaty publikowane przez GDDKiA codziennie zimą na temat warunków na drogach, jak też komunikaty na temat ograniczeń w ruchu wynikających z przepisów. Korzystanie z serwisu możliwe jest poprzez adres www.gddkia.gov.pl/zima lub klikając w znak gwiazdki (latem trójkąta) w dole strony www.

W centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak i we wszystkich jej oddziałach, funkcjonują Punkty Informacji Drogowej (PID), których zadaniem jest zbieranie z podległych jednostek informacji o stanie dróg i warunkach ruchu (nie tylko w okresie zimowym) oraz informowanie użytkowników dróg i środków masowego przekazu o istniejących i przewidywanych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W okresie zimowym czas pracy punktu informacji drogowej uzależniony jest od sytuacji panującej na drogach krajowych, a w przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, wystąpienia zamknięć dróg lub powołania przez jakiegokolwiek wojewodę sztabu kryzysowego w związku z wystąpieniem opadów śniegu noszących znamiona klęski żywiołowej - punkty informacji działają przez całą dobę. W okresie zimowym, wydawane są pisemne komunikaty o warunkach atmosferycznych, stanach nawierzchni, przejezdności dróg i warunkach ruchu panujących na drogach krajowych.

Zimą komunikaty o stanie dróg krajowych wydawane są 4 razy dziennie - według stanu na godziny: 5.00, 10.00, 15.00, 19.00.

W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poza godzinami pracy, pod nr telefonu (22) 375 86 96 działa automat telefoniczny, na który nagrywana jest informacja o aktualnych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych.

 

Adres serwisu: www.gddkia.gov.pl/zima

 

 

źródło: GDDKiA 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL