Harrie Schippers nowym prezesem DAF Trucks

Harrie Schippers nowym prezesem DAF Trucks

harrie_schippers_daf

Harrie Schippers mianowany został nowym prezesem firmy DAF Trucks N.V., który swe obowiązki pełnić zacznie Od 1 kwietnia 2010 r. Harrie Schippers rozpoczął pracę w DAF-ie w 1986 roku i obecnie zastąpi dotychczasowego prezesa Aad’a Goudriaan’a, który zdecydował się kontynuować swoją karierę poza firmą DAF.

Od momentu rozpoczęcia pracy w firmie DAF w 1986 roku, Harrie Schippers zajmował stanowiska związane z finansami w działach Operacyjnym, Marketingu i Sprzedaży, Business Economics i Zespole Rewidentów. Przed nominacją na stanowisko prezesa, Harrie pełnił funkcję dyrektora finansowego w DAF Trucks N.V. Jest również członkiem zarządu DAF Trucks N.V. Harrie uzyskał stopień magistra nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Tilburg oraz uczestniczył w specjalnym programie zarządzania Uniwersytetu Stanford w 2007 roku.

Holenderska firma DAF Trucks N.V., należąca do amerykańskiej firmy PACCAR Inc, jest jednym z największych producentów samochodów ciężarowych, oraz wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów, posiadającym 15 % udział w rynku europejskim w sektorze samochodów powyżej 15 ton. DAF produkuje szeroką gamę ciągników siodłowych i podwozi, oferując właściwe pojazdy do każdego rodzaju transportu.


Źródło: DAF Trucks


artykuły pokrewne:

Nieznaczna poprawa na rynkach samochodów użytkowych

Kenworth i Peterbilt z silnikiem PACCAR MX

DAF Trucks u progu nowej rzeczywistości

DAF XF105 w wersji dla nieletnich truckerów

Najlżejszy w klasie - DAF LF


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL