Firmy transportowe mogą uniknąć dodatkowych obciążeń

Firmy transportowe mogą uniknąć dodatkowych obciążeń

Niepewność w zakresie zmiennego i niejasnego prawa (przykładem niemiecka ustawa MiLoG) pcha przewoźników do poszukiwań rozwiązań, które pozwolą uniknąć finansowego zagrożenia.

Jedni optymalizują koszty operacyjne na własną rękę, inni sięgają po pomoc ekspertów. Odpowiednie wyliczanie i rozliczanie czasu pracy kierowców mogą zredukować koszty pracy nawet o 30%.

Optymalizacja dotyczy wszystkich
Wśród firm poszukujących skutecznych rozwiązań na optymalizację kosztów operacyjnych znalazła się lubelska firma transportowa Bury Sp. z o.o. To przedsiębiorstwo o prawie 25-letnim doświadczeniu. Obecnie dysponuje flotą 70 zestawów chłodniczych o ładowności do 22500 kg. Tabor jest nieustannie dostosowywany do potrzeb klientów. Firma posiada certyfikaty AEO i Przejrzysta Firma. Otrzymała również wyróżnienia przyznawane przez jury Gazeli Biznesu i Diamentów miesięcznika Forbes. Spółka jest członkiem ZMPD.

Optymalizacja na własną rękę okazuje się ryzykownym przedsięwzięciem. Zawiłości zmieniającego się prawa, wyliczeń i dokumentacji przemawiają za wykorzystaniem eksperckiej wiedzy zewnętrznej firmy. By sprostać wyzwaniom optymalizacji w maju 2014 roku Bury Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Ogólnopolskim Centrum Rozliczania Kierowców.

Firma otrzymała wsparcie ekspertów z OCRK, których wiedza była budowana latami. Doświadczenie specjalistów pozwoliło na przygotowanie profesjonalnej dokumentacji i usprawniło prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców oraz jego właściwego rozliczania. Dodatkowym, równie cennym rozwiązaniem są szkolenia dla kierowców i personelu biurowego prowadzone przez OCRK. Ich zakres obejmuje m.in. właściwą obsługę tachografu podczas pracy kierowcy oraz zasady postępowania w czasie kontroli ITD.

Efekty nie przychodzą same
Wprowadzenie wzorowej dokumentacji oraz właściwe rozliczanie czasu pracy kierowców pozwoliły na zoptymalizowanie kosztów, zmniejszenie ryzyka występowania roszczeń i spraw sądowych, które mogłyby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu firmy. Dodatkowo całodobowe wsparcie w przypadku kontroli drogowej minimalizuje uciążliwość tego procesu i obciążenia z nim związane.

Dzięki usługom OCRK udało się zmniejszyć wydatki związane z kosztami pracy o średnio 30%. Co najważniejsze, wyliczenia są prowadzone w sposób poprawny i zgodny z literą prawa, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko pozwów za niewłaściwie rozliczony czas pracy, ryczałty za noclegi czy dietymówi Jacek Bury, prezes Bury Sp. z o.o.

4trucks.pl / Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL