Premio Opony-Autoserwis

Premio Opony-Autoserwis

Koncepcja warsztatowa typu fast-fit Premio Opony-Autoserwis, działająca pod auspicjami Grupy Goodyear Polska, jest siecią patronacką tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finał odbędzie się 10 kwietnia br.

W ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, odbywających się podczas targów Motor Show w Poznaniu (9-12 kwietnia br.), jedna z konkurencji dla zawodników zostanie rozegrana właśnie na stoisku sieci Premio Opony-Autoserwis. Młodzi mechanicy będą musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu obsługi sprzętu wykorzystywanego na co dzień w warsztatach oponiarskich.

W poprzednich edycjach Mistrzostw Mechaników wyważanie opony na czas było zwykle jednym z najbardziej widowiskowych fragmentów rywalizacji, ponieważ zawodnicy muszą działać jednocześnie szybko i precyzyjnie - w końcu o wyważeniu koła decydują pojedyncze milimetry (prawidłowe umieszczenie ciężarka) i gramy (właściwe dobranie jego masy). W zakończonych niedawno eliminacjach wzięło udział rekordowo wielu uczniów - ponad 500 dwuosobowych drużyn ze szkół samochodowych, a najlepsze z nich będą miały okazję zaprezentować się w Poznaniu.

Warto przyjrzeć się bliżej, jak wyglądają warsztaty z szyldem Premio Opony - Autoserwis, bo z pewnością należą one do tych miejsc, gdzie najlepsi młodzi mechanicy powinni znaleźć swoją pierwszą pracę.

Lata tradycji
Historia sieci zaczęła się w latach 70. ubiegłego wieku, ale marka "Premio" pojawiła się na rynku niemieckim dopiero w latach 90. W Polsce sieć Premio Opony - Autoserwis działa od 2006 roku i zdobyła rzeszę oddanych klientów. Oblężone warsztaty widać szczególnie w czasie trwającego właśnie sezonu wymiany opon zimowych na letnie - wykwalifikowani pracownicy nie tylko pomagają dobrać odpowiednie nowe opony, troskliwie przechowają "zimówki" aż do jesieni, ale przede wszystkim fachowo zamontują oponę na feldze i wyważą koło (wyposażone coraz częściej w czujniki kontroli ciśnienia TPMS), korzystając z nowoczesnych montażownic i wyważarek. Wizyta w warsztacie Premio Opony-Autoserwis to także doskonała okazja do przeprowadzenia szybkiego przeglądu pozimowego, aby kierowca miał pewność, że na wiosenne wycieczki wyruszy w pełni sprawnym samochodem, na którym nie odcisnęły swojego piętna trudy zimowej eksploatacji.

To połączenie kompetencji warsztatu oponiarskiego z formułą fast-fit jest kluczem do sukcesu Premio Opony-Autoserwis. - Serwisy partnerskie Premio zaczynały często od sprzedaży i montażu opon, a przy naszym wsparciu rozwinęły swoje biznesy i zakres oferowanych usług. Warsztat Premio Opony-Autoserwis to miejsce, w którym fachowcy zajmują się pojazdem w kompleksowy sposób, a kierowca może liczyć na profesjonalną obsługę - podkreśla Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w Grupie Goodyear, odpowiedzialny za rynki w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Ukrainie.

Nowoczesna koncepcja
Kandydaci na członków sieci muszą przejść tzw. audyt wejścia. Weryfikacji podlegają takie aspekty, jak: lokalizacja warsztatu, liczba stanowisk, potencjał rozwojowy warsztatu, wygląd budynków oraz lokalna konkurencja. - Bardzo ważna jest rozmowa z właścicielem. Pytamy o jego oczekiwania, o to jak widzi swój serwis w naszej sieci i co chce wspólnie z nami osiągnąć - tłumaczy T. Drzewiecki.

Decyzja o partnerstwie musi być przemyślana przez obie strony - zarówno warsztat, jak i organizatora sieci. - Podpisanie umowy wiąże się z dużymi inwestycjami z naszej strony, dlatego musimy być pewni, że nasze oczekiwania są spójne z tym jak do tej pory warsztat był prowadzony i czy jego właściciel naprawdę jest zdeterminowany, aby się rozwijać - dodaje Dorota Firlej, młodszy manager ds. marketingu detalicznego Goodyear Europa Centralna.

Obecnie do sieci Premio Opony-Autoserwis w Polsce należy ponad 130 warsztatów, które korzystają z kompleksowego wsparcia profesjonalistów firmy Goodyear. Dzięki wspólnym zamówieniom ("efekt skali") warsztaty mają dostęp do części i akcesoriów w konkurencyjnych cenach. Ich pracownicy korzystają z regularnych szkoleń.

Do warsztatów kierowani są tak cenieni przez właścicieli klienci flotowi, którzy zapewniają duży i przewidywalny przychód z obsługi należących do nich samochodów. Nie bez znaczenia są także sieciowe akcje marketingowe, bo na dużą skalę niezrzeszonemu warsztatowi ciężko byłoby podjąć takie inwestycje.

Więcej: www.premio.pl


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL