Nowy most na DK-74 w Woli Jachowej gotowy

Nowy most na DK-74 w Woli Jachowej gotowy

W województwie świętokrzyskim zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wybudowaniu nowego mostu w Woli Jachowej w ciągu drogi krajowej nr 74.

Konieczna była rozbiórka starego uszkodzonego mostu i wybudowanie nowego obiektu.

Most został otwarty jeszcze w 2014 roku w oparciu o tymczasową organizację ruchu. W 2015 roku wykonawca przeprowadził rozbiórkę tymczasowej przeprawy, wykonał też prace porządkowe i wykończeniowe.

Konstrukcja mostu na DK-74 w Woli Jachowej została uszkodzona po nawałnicach deszczowych z 2013 roku. Obiekt zamknięto, a po niezbędnych badaniach i wzmocnieniach warunkowo dopuszczono do ruchu tylko pojazdy o masie do 3,5 tony. Pozostałe samochody skierowano na objazdy.

Projekt nowego mostu powstał w pierwszej połowie 2014 roku. Po rozebraniu starego mostu, wykonawca przystąpił do budowy nowego obiektu. Ten ma 18 m długości i jest o około 10 m dłuższy od uszkodzonego obiektu.

Most posiada konstrukcję jednoprzęsłową betonową sprężoną i jest posadowiony na palach wielkośrednicowych. Oznacza to, że będzie bardziej odporny na skutki nagłych przyborów wód w rzece. Jezdnia na moście ma dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy. Po obu stronach powstały chodniki dla pieszych.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex, które otrzymało za ich zrealizowanie prawie 2 mln zł. Przetarg na realizację inwestycji został ogłoszony w 2013 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL