Za tydzień otwarcie S8 Sieradz - Walichnowy

Za tydzień otwarcie S8 Sieradz - Walichnowy

Od 29 października kierowcy zyskają kolejne 39 km drogi ekspresowej między Warszawą a Wrocławiem. Będzie to odcinek drogi S8 łączący Sieradz i Walichnowy - informuje "Gazeta Wrocławska".

Budowa 39 km drogi ekspresowej już została zakończona, a do jej oddania do użytku brakuje jeszcze odbiorów technicznych. Po uruchomieniu tej trasy będzie można dojechać z Wrocławia do okolic Sieradza. Tu kierowcy będą mogli przejechać około 50 km drogami wojewódzkimi do Poddębic i dalej do A2 prowadzącej do Warszawy.

Druga opcja to przejechanie z Sieradza 30 km do miejscowości Łask, gdzie rozpoczyna się kolejny odcinek drogi ekspresowej S8. Można nim dojechać do Tuszyna, a następnie autostrada A1 do Piotrkowa Trybunalskiego. Dalej kolejne 100 km drogi ekspresowej doprowadzi niemal do Warszawy.

"Gazeta Wrocławska" przypomina, że aby całą trasę z Wrocławia do Warszawy można było pokonać ekspresowo, brakuje jeszcze odcinka Sieradz - Łask. Ten odcinek o długości 30 km powinien być gotowy w styczniu 2015 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL