PEKAES w nowoczesnym magazynie w Gdyni

PEKAES w nowoczesnym magazynie w Gdyni

Pekaes - jeden z największych operatorów logistycznych w kraju, został najemcą nowoczesnego magazynu wysokiego składowania w Gdyni.

Zwiększenie współpracy z działem morskim, bliskość strefy dystrybucyjnej oraz strefy przemysłowej, jak również sąsiedztwo lotniska i obwodnicy to tylko niektóre z wielu korzyści, wynikających z nowej lokalizacji.

Bezpośrednim powodem dla nowej lokalizacji było zwiększenie masy towarowej w systemie drobnicy krajowej, jak również wzrost przepływu towarów z transportu morskiego. To efekt konsekwentnie rosnącej liczby zleceń. Podjęte działania przełożą się zatem na poprawę jakości i efektywności świadczonych usług, jak również możliwość obsłużenia większej liczby klientów, dla których główną trasą transportową jest droga morska.
- Inwestycja w Gdyni jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, polegającej na poprawie efektywności we wszystkich obszarach działalności biznesowej. Rozumianej także, jako oferowanie naszym klientom atrakcyjnych pod względem lokalizacyjnym i komunikacyjnym nowoczesnych centrów magazynowych. - informuje Arkadiusz Filipowski, członek zarządu Pekaes. - Wystarczy wymienić, iż magazyn znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego oraz Gdynia Container Terminal. Nie bez znaczenia pozostaje fakt bliskiego dostępu do sieci drogowej poprzez bliskie położenie Obwodnicy Trójmiasta oraz transportu lotniczego, realizowanego z lotniska Gdańsk Rębiechewo. - dodaje Arkadiusz Filipowski.

Obiekt o całkowitej powierzchni użytkowej 18 840 m2 oraz powierzchni zabudowy 17 513 m2, przystosowany jest do prowadzenia usług logistycznych związanych z przyjęciem, kompletacją, składowaniem oraz dystrybucją towarów drobnicowych wysoko przetworzonych w opakowaniach z wyłączeniem ładunków niebezpiecznych. W udziale firmy PEKAES przypadnie powierzchnia magazynowa 2x 2600m2 (dystrybucja +logistyka), na którą składa się 9 doków, 5 bram oraz 65 metrowa, zewnętrzna rampa. Zatrudnienie w magazynie znajdzie 35 osób.


4trucks.pl / PEKAES SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL