FM Logistic otwiera największe centrum dystrybucyjne

FM Logistic otwiera największe centrum dystrybucyjne

W czwartek 12 czerwca br. FM Logistic otworzyło największe centrum dystrybucyjne dedykowane sektorowi health care w Europie Centralnej.

Po rozbudowie, to główne centrum logistyczne do obsługi klientów z branży farmaceutycznej, zlokalizowanie w Błoniu k. Warszawy liczy aż 25 000 m2.

Początki
FM Logistic zajmuje się obsługą sektora farmaceutycznego od 2003 roku. Wtedy operator podpisał pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym, firmą GSK. Zakres usług dotyczył stricte przewozów FTL-owych po kraju, ale od tego momentu rozpoczyna się cała historia rozwoju działalności FM Logistic dla farmacji w Polsce. Z firmą GSK, FM Logistic pracuje do dziś. A przez ostatnie 10 lat wachlarz usług operatora znacznie się powiększył. Dzięki konsekwentnej strategii rozwoju popartej inwestycjami w infrastrukturę, FM Logistic jest dzisiaj jednym z niewielu operatorów logistycznych świadczących kompleksowe usługi logistyczne i transportowe w oparciu o wymagania GDP oraz GMP. Aktualnie FM Logistic obsługuje 10 podmiotów w zakresie usług logistycznych oraz 15 podmiotów w zakresie obsługi dystrybucyjnej.

Infrastruktura
Rozwijając koncepcje platform multiklienckich, operator zdecydował się zbudować platformę dedykowaną obsłudze branży farmaceutycznej już w 2008 roku. Na miejsce wybrano atrakcyjną logistycznie lokalizację - miejscowość w Błonie k. Warszawy. W 2009 roku była to jedna hala magazynowa dostosowana do obsługi firm farmaceutycznych. Obecnie powierzchnia ta jest około 4 razy większa i liczy 25 000 m2.

- To niewątpliwie największa infrastruktura dedykowana klientom z sektora farmaceutycznego nie tylko w Polsce, ale i w Europie Centralnej, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi Paweł Janicki Business Development Director FM Logistic Polska. - Jako jeden z niewielu operatorów logistycznych FM Logistic tworzymy własną dedykowaną infrastrukturę magazynową. To daje nam dużą elastyczność operacyjną i bardzo wysoki standard bezpieczeństwa, co doceniają klienci z sektora farmaceutycznego, dla których jest to jest bardzo istotnym aspektem - dodaje na koniec.

FM Logistic może pochwalić się także jedną z największych, flotą pojazdów spełniających wymagania sektora farmaceutycznego. Składa się na nią 120 pojazdów różnej wielkości i pojemności. Część z nich to auta dwu-komorowe, dzięki którym można przewozić jednocześnie produkty w temperaturze 15-25 st. C oraz 2-8 st. C. Rozwiązania, jakie stosuje FM Logistic w przewozie produktów leczniczych to w 100% rozwiązania aktywne bez konieczności stosowania izoboxów utrzymujących temperaturę. FM Logistic, jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła tego typu przewozy już w roku 2006 i z sukcesem stosuje je do dziś.

FM Logistic posiada również własne komory przeładunkowe dedykowane produktom leczniczym na południu Polski, w miejscowości Olszowa, co usprawnia system dystrybucyjny operatora. W magazynach składowane są głównie produkty w temperaturze kontrolowanej 15-25 C oraz 2-8 C. Dla produktów w łańcuchu zimnym (2-8 C) operator posiada nowoczesne komory chłodnicze o łącznej pojemności ponad 1000 miejsc paletowych, a także strefę dedykowaną obsłudze produktów kontrolowanych.

Zasięg
FM Logistic od samego początku stawia na kompleksowość usług. Operator świadczy zarówno usługi transportowe oraz magazynowe w oparciu o standardy GDP i GMP dla produktów leczniczych OTC oraz RX, wyrobów medycznych, suplementów diety, kosmetyków, dermokosmetyków, w zasadzie we wszystkich zakresach temperatur tj. 2-8 C, 15-25 C; 10-15 C oraz innych bardziej wymagających, których wymagają klienci. Dzięki temu FM Logistic świadczyć może konkurencyjne usługi dla klientów z branży health care nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach m.in. w Rosji, na Ukrainie, we Francji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Szwajcarii i Brazylii.


4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL