WITD: Pół europy na magnesie

WITD: Pół europy na magnesie

W dniu 03.12.2013r. inspektorzy z legnickiego oddziału WITD we Wrocławiu zatrzymali do kontroli pojazd należący do przewoźnika rumuńskiego, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Rumunii do Szwecji.

W trakcie kontroli ujawniono stosowanie magnesu przykładanego do impulsatora tachografu znajdującego się przy skrzyni biegów, przez co nie rejestrowano faktycznego przejazdu na karcie kierowcy i w urządzeniu rejestrującym (tachograf). Kilka dni wcześniej kierowca powracając z Szwecji do Rumunii zarejestrował w tachografie tylko 456 km pomiędzy Cieszynem, a Rumunią, gdzie zgodnie z mapą powinna to być odległość minimum 778 km. W tym dniu kierowca także odbierał ładunek i podpisywał dokumenty przewozowe w Rumunii. Kierowca przyznał się do stosowania magnesu na terenie Rumunii, ponieważ jak stwierdził "tam kary są dużo mniejsze, a magnes dostaje od szefa".

Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz pobrano kaucję w ramach postępowania administracyjnego na przedsiębiorstwo.

Ponadto w tym samym dniu ujawniono inny przypadek nierejestrowania własnej aktywności kierowcy. Tym razem podczas kontroli w Głogowie stwierdzono, że kierowca w dniach poprzedzających kontrolę wyjmował wykresówki z trachografu, aby nie rejestrować przejazdu. Kierowcę ukarano mandatem w maksymalnej wysokości.


4trucks.pl / WITD Wrocław

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL