13 kg marihuany w rękach lubuskich celników

13 kg marihuany w rękach lubuskich celników

W nocy z soboty na niedzielę (17/18.08.br.), podczas kontroli przeprowadzanej na drodze w okolicach Świecka, lubuscy celnicy znaleźli w rejsowym busie wracającym z Holandii - blisko 13 kg marihuany.

Rejsowy bus zmierzał z Holandii do Polski. Lubuscy celnicy zatrzymali go do rutynowej kontroli na drodze w pobliżu dawnego przejścia granicznego w Świecku.

W busie celnicy znaleźli 12,9 kg marihuany. Narkotyki były szczelnie zapakowane w sześć czarnych foliowych worków, zawierających po 2150 g suszu każdy, a następnie upchnięte w niebieską podróżną torbę. I to właśnie do tej torby nikt nie chciał się przyznać.

Szczegółowa kontrola, jakiej w tej sytuacji poddani zostali wszyscy pasażerowie, dała dodatkowy efekt. Celnicy znaleźli u 25-letniego mieszkańca województwa lubelskiego 5 g haszyszu oraz 12,5 g marihuany. Co ciekawe, w jego bagażu funkcjonariusze znaleźli także pudełko ze 148 szklanymi lufkami, które ponad wszelką wątpliwość były już używane do palenia marihuany.

Czy posiadane niewielkiej ilości narkotyków wskazuje na sprawcę jednego z największych zatrzymań marihuany przez Służbę Celną w Polsce w tym roku? Czy też sprawca był na tyle przezorny, że nie obciążał się dodatkowo? - wszystkie te wątpliwości wyjaśniane są teraz w trakcie trwającego śledztwa, prowadzonego przez funkcjonariuszy CBŚ.

Prokuratura w Słubicach przesłuchała już zatrzymanego 25-latka i złożyła wniosek do sądu o jego tymczasowy areszt. Za posiadanie tak znacznych ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL