Fragment średnicówki oddany do ruchu

Fragment średnicówki oddany do ruchu

Roboty przy budowie I odcinaka Trasy Średnicowej w Toruniu postępują bardzo dynamicznie.

Są one realizowane w kilku miejscach równolegle i obejmują różne branże, począwszy od przebudowy wodociągu a skończywszy na robotach drogowych.

Efekty tych prac są widoczne gołym okiem. Na ukończeniu są prace drogowe na zachodniej jezdni ulicy Grudziądzkiej. Wykonawca prac, firma Skanska, finiszuje z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

- W poniedziałek, 19 sierpnia, w godzinach popołudniowych planujemy udostępnienie do ruchu nowo wybudowanej zachodniej jezdni ulicy Grudziądzkiej. Jedyną przeszkodą mogą być opady deszczu. Gdy pogoda dopisze front robót zostanie przeniesiony na jezdnię wschodnią, gdzie w pierwszej kolejności zajmiemy się robotami rozbiórkowymi i frezowaniem starego asfaltu - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska. Na ulicy Grudziądzkiej jest już gotowy i widoczny fragment ronda.

W obrębie ulicy Legionów roboty są prowadzone także na północnej i południowej jezdni. Trwa tam korytowanie oraz układanie wzmocnienia gruntowego. Na Szosie Chełmińskiej jest układany wodociąg. Na odcinku od ulicy Grudziądzkiej do Legionów na obu nitkach wykonana została warstwa ścieralna. Na budowie pojawili się brukarze, którzy zajmują się układaniem chodnika przy ulicy Grudziądzkiej.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL