FedEx przygotowuje się na rekordową liczbę zleceń

FedEx przygotowuje się na rekordową liczbę zleceń

Około 19 milionów przesyłek jednego dnia.

Spółka FedEx Express, podmiot zależny spółki FedEx Corp., przygotowuje się na dzień, w którym będzie mieć do czynienia z największą liczbą zleceń w całej swojej dotychczasowej historii.

W poniedziałek 10 grudnia 2012 r. globalne sieci FedEx Corporation mają obsłużyć 19 milionów przesyłek - czyli dwa razy tyle co przeciętnie w ciągu jednego dnia. Oznacza to, że zostanie pobity ubiegłoroczny rekord 17,2 miliona przesyłek.

W okresie przedświątecznym firmy kurierskie takie jak FedEx otrzymują zazwyczaj najwięcej zleceń. Według prognoz w okresie pomiędzy ostatnim tygodniem listopada a Bożym Narodzeniem FedEx obsłuży ponad 280 milionów przesyłek na całym świecie (w 2011 r. było to 260 milionów).

Wzrost liczby zleceń wynika z rosnącej popularności zakupów przez Internet i związanych z tym przesyłek. Według raportów Europejskiego Stowarzyszenia Handlu Wielokanałowego i Online (EMOTA), w samej tylko Europie w 2012 r. przychody z handlu elektronicznego wzrosły o 20 procent do ponad 300 mld EUR. Oznacza to, że Europa jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla globalnego handlu elektronicznego.

Informacje o firmie FedEx Express
FedEx Express to największa na świecie firma kurierska, zapewniająca szybkie i niezawodne dostawy w przeszło 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Dzięki globalnej sieci komunikacji powietrznej i lądowej FedEx Express zapewnia szybką dostawę pilnych przesyłek w wyznaczonym terminie, z gwarancją zwrotu pieniędzy w razie jego niedotrzymania.


4trucks.pl / FedEx Express

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL