Arktyczny DieselGold już dostępny na Statoil

Arktyczny DieselGold już dostępny na Statoil

Rozpoczęła się sprzedaż specjalnie przygotowanego na zimę arktycznego oleju napędowego DieselGold, z Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP) do -32°C .

Paliwo to oferowane jest na specjalnie oznaczonych stacjach Statoil w całej Polsce. Przed nadejściem zimy warto też przypomnieć o przygotowaniu pojazdu na nadchodzące niskie temperatury.

Standardowe zimowe oleje napędowe, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami jakościowymi mają określoną jedynie graniczną temperaturę, poniżej której następuje zatrzymanie pracy silnika. Temperatura ta jest zwana Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra. Maksymalna jej wartość dla paliw bazowych (w tym dla standardowego zimowego oleju napędowego) jest równa -20°C.

Arktyczny DieselGold, w odróżnieniu od standardowych zimowych olejów napędowych, charakteryzuje się obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP), której wartość jest równa -32°C, a w zależności od warunków może sięgać nawet -45°C. Ponadto w odróżnieniu od paliwa standardowego, Arktyczny DieselGold ma również gwarantowaną Temperaturę Mętnienia (CP) na poziomie -22°C. Temperatura ta określa moment, w którym w oleju napędowym pojawiają się już pierwsze kryształki parafin, mające zdolność do łączenia się w większe cząsteczki, mogące ograniczać swobodny przepływ paliwa przez filtr.

Dzięki obniżonej temperaturze mętnienia, Arktyczny DieselGold, jako jedyne paliwo na rynku w Polsce gwarantuje nie tylko bezproblemowy rozruch zimnego silnika w temperaturze do -32°C, ale również jego płynną pracę w dalszej fazie działania. Dodatkowo Arktyczny DieselGold nie zawiera biokomponentów, które często bywają przyczyną powstania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Paliwa zimowe: SupraDiesel, Suprema 98, SupraGaz,

Wszystkie paliwa oferowane na stacjach Statoil spełniają wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki. W przypadku oleju napędowego i benzyny jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz. U. z 2008 roku , Nr 221, poz. 1441 z późniejszymi zmianami). W przypadku autogazu (LPG) jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz.U. 2006 nr 251 poz. 1851, z późniejszymi zmianami).

Zimowy olej napędowy SupraDiesel zapewnia bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach. Obniżona temperatura zablokowania zimnego filtra pozwala na łatwiejszy rozruch silnika i eksploatację w ujemnych temperaturach.

Zimowe benzyny również posiadają zmodyfikowaną formułę, która powoduje zwiększoną prężność par oraz wyższy indeks lotności tych paliw. Parametry te wpływają na łatwość rozruchu i prawidłową eksploatację silnika w ujemnych temperaturach. Zimowa benzyna Suprema 98 wzbogacona jest ponadto dodatkiem uszlachetniającym, zwiększającym bezpieczeństwo pracy jednostki napędowej. Dodatek ten swoim działaniem sprawia, że silnik jest chroniony przed osadami, co przyczynia się do wydłużenia jego żywotności oraz zwiększenia osiągów.

Skład zimowego SupraGaz został dobrany w taki sposób, aby w trudnych warunkach atmosferycznych ilość gazu bardziej lotnego (propanu) była odpowiednio większa, dzięki czemu silnik może pracować równomiernie i wydajnie.

Jak należy przygotować pojazd na zimę:

Jeszcze przed nadejściem mrozów warto zatankować olej napędowy klasy arktycznej. Dzięki temu zima nie zaskoczy kierowcy.

• Warto tankować zawsze do pełna i utrzymywać wysoki stan napełnienia zbiornika - wilgotne powietrze zgromadzone w zbiorniku, w wyniku wahań temperatury skrapla się na jego ściankach, powodując w ten sposób przedostawanie się wody do paliwa. Aby tego uniknąć, sprawdzaj stan zbiornika i zawsze tankuj do pełna.

Nie należy mieszać paliwa klasy arktycznej z innymi olejami napędowymi. Arktyczne paliwo DieselGold daje gwarancję najwyższych parametrów zimowych. Zmieszanie z olejem napędowym innego gatunku, nawet w niewielkiej ilości, może spowodować pogorszenie parametrów niskotemperaturowych.

• Zwrócić uwagę na stopień zużycia akumulatora - akumulator odgrywa kluczową rolę w momencie uruchamiania silnika. Przed zimą dobrze jest sprawdzić stopień jego naładowania i w razie potrzeby wymienić go na nowy. Na stacjach Statoil posiadamy akumulatory odpowiednie do najbardziej popularnych marek samochodów.

• Sprawdzić stan świec żarowych - sprawność świec żarowych, odpowiedzialnych za temperaturę powietrza podawanego do cylindrów, jest szczególnie istotna podczas mrozów. Odpowiednie podgrzanie powietrza w układzie dolotowym, jest niezbędne w celu uruchomienia silnika w czasie mrozów. Warto, więc przed zimą sprawdzić stan świec i w razie potrzeby je wymienić.

• Usunąć wodę zgromadzoną w zbiorniku - w trakcie eksploatacji pojazdu w zbiorniku paliwa i w układzie paliwowym może zbierać się woda pochodząca z pary wodnej, która dostała się do baku i skropliła na jego ściankach. Przed zimą powinno się ją usunąć np. poprzez dolanie do paliwa specjalnego dodatku wiążącego wodę. Tego typu produkty, renomowanych producentów dostępne są w ofercie sieci stacji Statoil.

• Wymienić filtr paliwa na nowy - woda może zbierać się również w filtrze paliwa. Stanowi to poważne zagrożenie zawsze, gdy temperatura spada poniżej zera. Zamarznięte kryształki lodu uniemożliwiają właściwy przepływ paliwa, co może spowodować zakłócenia w pracy silnika,a nawet jego unieruchomienie. Aby zapobiec tego typu problemom, najlepiej już jesienią wymienić w serwisie filtr paliwa na nowy.

• Wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy - prawidłowo działający układ spryskiwacza oraz czyste szyby, są szczególnie istotne jesienią i zimą, kiedy dzień jest krótszy, a widoczność ograniczona przez padający deszcz lub śnieg. Przed zimą należy wymienić pióra wycieraczek oraz zadbać, aby w spryskiwaczu znajdował się płyn dostosowany do warunków zimowych (do -22 st. C). Dodatkowo warto zaopatrzeć się w skrobaczkę oraz odmrażacz do szyb. Szeroka oferta płynów i akcesoriów zimowych dostępna jest w ofercie stacji benzynowych Statoil.


4trucks.pl / Statoil Poland

Przeczytaj też:
Będzie drożej

Po wakacjach paliwo zdrożeje

Nowa marka Circle K wkracza na polski rynek
Zmiana marki jako element globalnej strategii Transport paliw pod kontrolą

LOTOS ma innowacyjny system nadzoru DKV oferuje zwrot VAT z Chorwacji

DKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe. Wpadli podejrzani o kradzieże paliwa

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Myszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniami do samochodów. Koncerny paliwowe likwidują tanie stacje benzynowe

Utrzymujące się od kilkunastu miesięcy niskie marże na paliwo są jednym z głównych powodów likwidacji tanich, samoobsługowych stacji benzynowych. Powrót auta z kratką - część 2.

Kilka uwag krytycznych pod adresem przepisów przejściowych zamieszczonych w projekcie nowelizacji ustawy VAT. Intensywny rozwój Shell w Polsce

Shell ma już w Polsce niemal 400 stacji benzynowych. Pierwsza stacja Neste w barwach Shell już otwarta

Wczoraj tuż przed północą w Warszawie przy ul. Armii Krajowej 10 Shell Polska otworzył dla swoich klientów pierwszą stację paliw przejętej sieci Neste Polska.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL