PWPW SA dostarczy karty do tachografów cyfrowych

PWPW SA dostarczy karty do tachografów cyfrowych

PWPW SA podpisała umowę z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na dostawę kart do tachografów cyfrowych.

Zgodnie z zapisami umowy przez najbliższe cztery lata PWPW S.A. zapewni kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych. Firma będzie przyjmować wnioski oraz produkować i personalizować cztery rodzaje kart procesorowych: kartę kierowcy, przedsiębiorstwa, warsztatową i kontrolną.

W Polsce system tachografów cyfrowych ruszył 1 maja 2006 roku - zgodnie z unijnymi dyrektywami i rozporządzeniami. Został zbudowany przez PWPW SA w rekordowo krótkim okresie - 7 miesięcy, dzięki czemu Polska należy do krajów, które najszybciej wprowadziły system tachografów cyfrowych w całości - nie tylko w zakresie wydawania kart, ale też podłączenia do systemu TACHONET. Kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych w Polsce od początku zapewnia PWPW SA.

Poza obsługą STC w Polsce, PWPW SA realizuje kontrakty na wdrożenie systemu tachografów cyfrowych oraz dostawę kart dla Republiki Armenii i Republiki Azerbejdżanu. Zarówno system tachografu cyfrowego, jak i produkcja i personalizacja kart dla obu krajów odbywają się w Polsce.

4trucks.pl / PWPW S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL