WITD: Ponadgabaryty ponownie

WITD: Ponadgabaryty ponownie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

Podczas działań nocnych z 13/14 października 2012 roku, około godz.01:30 Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. na drodze krajowej nr 3, w miejscowości Skwierzyna, zatrzymali do kontroli trzy zespoły pojazdów ciężarowych.

Zespoły pojazdów skaładały się:
- w pierwszym przypadku z ciągnika siodłowego i dwóch naczep, przy czym druga naczepa spoczywała na wózku zamontowanym do pierwszej naczepy;
- w drugim przypadku z samochodu ciężarowego oraz wózka ze spoczywającą na nim naczepą;
- w trzecim przypadku z ciągnika siodłowego i naczepy.

Celem dokonania pomiarów pojazdy, pod eskortą pojazdów służbowych WITD zostały skierowane na punkt kontroli znajdujący się na 202 km drogi krajowej nr 3. Podczas kontroli sprawdzono długość zespołów pojazdów - wynosiła od 25,15 do 25,40 metrów oraz naciski na poszczególnych osiach pojazdów i rzeczywistą masę całkowitą. Pomiarów dokonano przymiarem wstęgowym i przenośnymi wagami do pomiarów statycznych. We wszystkich przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołów pojazdów, która wynosiła od 52 do 66 ton. Dodatkowo w dwóch pojazdach - naczepach stwierdzono przekroczenie nacisków na poszczególnych osiach.

Inspektorzy sporządzili dokumentację kontrolną, zostały wszczęte postępowania wyjaśniające. Dwie naczepy, ze względu na przekroczoną ładowność zostały skierowane na parking strzeżony natomiast pozostałe pojazdy zostały przez kierowców rozczepione i doprowadzone do normatywności.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL