WITD: Niesprawny pojazd

WITD: Niesprawny pojazd

W dniu 25 lipca 2012r. podczas patrolu na drodze krajowej nr 16 inspektorzy z Olsztyna zauważyli na drodze zator długości ok. 5 kilometrów.

Jak się okazało spowolnienie ruchu spowodowała poruszająca się bardzo wolnym tempem cysterna przewożąca mleko. Już na pierwszy rzut oka widać było zwisające z pojazdu uszkodzone elementy układu hamulcowego i zawieszenia, a z samego zbiornika na jezdnię wypływało mleko.

Inspektorzy zatrzymali pojazd i nakazali kierowcy zjazd z drogi, pomimo, że kierowca twierdził, iż się spieszy, bo mu się mleko zsiądzie. W trakcie dalszych oględzin stwierdzono następujące usterki techniczne: uszkodzony siłownik rozpieracza hamulca, pęknięta felga koła, brak osłon hamulców bębnowych, nieszczelny układ pneumatyczny, rozszczelniony zbiornik na mleko, braki elementów mocujących koła, różna rzeźba bieżnika opon na osi napędowej oraz nadmierne zużycie bieżnika opon z widocznymi elementami kordu, niesprawne światła hamowania i cofania, brak tylnej tablicy rejestracyjnej. Inspektorzy nałożyli na kierowcę grzywnę i nie dopuścili pojazdu do dalszego ruchu.


4trucks.pl / WITD Olsztyn

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL