Standard "Investors in People" w TNT Poland

Standard "Investors in People" w TNT Poland

Firma kurierska TNT Express Poland już po raz czwarty recertyfikowała, przyznany w 2001 roku, brytyjski standard "Investors in People".

Standard ten popularyzuje najlepsze praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi - zwłaszcza dotyczące szkolenia i rozwoju - mające na celu wspieranie realizacji celów biznesowych firm. 

Od ponad 20 lat "Investors in People" jest rozpoznawalnym wyróżnieniem, przyznawanym w ponad 50 krajach. W sposób szczególny podkreśla wagę szkoleń i planowania rozwoju pracowników. W 2001 roku TNT była pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała certyfikat IiP.
 
Tegoroczny audyt w TNT Poland potwierdził ciągłe doskonalenie firmy we wszystkich kryteriach podlegających weryfikacji. 9 na 13 ocenianych obszarów uzyskało najwyższą możliwą notę, wskazującą na wybitne osiągnięcia organizacji. Wśród najlepiej ocenionych znalazły się: zarządzanie wynikami pracy, zachęcanie do zaangażowania, świadomość indywidualnego wpływu na wyniki firmy, rozwój organizacyjny, komunikacja planów działania i wyników, komunikacja celów i zadań zespołowych, efektywność zarządzania, docenianie zaangażowania pracowników, szkolenie wstępne.
 
Audytor brytyjskiego standardu, na podstawie bezpośrednich rozmów z ponad 60 pracownikami TNT Express Poland oraz po zapoznaniu się z dokumentacją, określił szereg dobrych praktyk. 
 
- Zaliczono do nich m.in. procesy komunikacji wewnętrznej, w tym spotkania kaskadowe wraz z materiałami prezentacyjnymi, proces przeglądu wyników, inicjatywy w zakresie szkolenia i rozwoju, programy socjalne, w tym prozdrowotne, możliwości rozwoju wyrażające się w wielu przykładach długoletniej pracy w TNT, awansach pionowych i poziomych. Podkreślano, że wielu menedżerów zajmujących kluczowe stanowiska, wzrastało wraz z firmą. Odnotowano również wiele przykładów kurierów, którzy awansowali na stanowiska kierownicze - mówi Izabela Jochym, dyrektor ds. Personalnych TNT Express, Członek Zarządu.
 
TNT Express była już wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, m.in. w programach: "Inwestor w kapitał ludzki" Instytutu Zarządzania, "Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi" Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, "Troskliwy Pracodawca" dziennika Rzeczpospolita oraz firmy doradczej IMC Kariera. 
 
 
4trucks.pl / TNT Express 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL