Wersja TreadMax dla naczep o dużej nośności

Wersja TreadMax dla naczep o dużej nośności
Goodyear wprowadza nowe bieżnikowane opony o wysokim indeksie nośności do naczep
Wprowadzenie przepisów dopuszczających w wielu krajach Europy większą wysokość pojazdów ciężarowych spowodowało rosnący popyt na opony ciężarowe o dużej nośności. W odpowiedzi na ten trend Goodyear wprowadza do oferty w segmencie High Load (HL) nowe, bieżnikowane na gorąco opony do naczep - TreadMax KMAX T HL i TreadMax SP246 HL. Oba modele będą dostępne w rozmiarze 385/65R22.5.
TreadMax KMAX T HL to bieżnikowana wersja opony do naczep Goodyear KMAX T HL, opracowanej z myślą o długich przebiegach, natomiast TreadMax SP246 HL to bieżnikowana wersja Dunlop SP246 HL, należącej do linii opon ciężarowych Dunlop On-Road wprowadzony na rynek w ubiegłym roku. W procesie TreadMax wykorzystywane są te same wzory bieżnika i podobne materiały oraz technologie co przy produkcji nowych opon. Dzięki temu osiągi oraz przebiegi produktów bieżnikowanych są zbliżone do nowego ogumienia.
- Kolejne kraje Europy wprowadzają przepisy dopuszczające większe obciążenie osi niż dotychczasowe 40 ton w przypadku pięcioosiowych zestawów ciągnik-naczepa. W rezultacie obserwujemy wśród operatorów flot wzrost popytu na opony o wysokim indeksie nośności do naczep, pozwalające na uzyskanie całkowitego obciążenia powyżej 40 ton. Wprowadzając nowe opony TreadMax KMAX T i TreadMax SP246 w wersji HL oferujemy atrakcyjne i efektywne kosztowo rozwiązanie - powiedział Grégory Boucharlat dyrektor pionu bieżnikowania Goodyear w regionie EMEA. - Bieżnikowanie jest kluczowym procesem zwiększającym efektywność flot poprzez wydłużenie okresu eksploatacji opon. Dzięki nowym produktom o podwyższonym indeksie nośności, floty poszukujące możliwości zwiększenia obciążenia osi do 10 ton mogą teraz korzystać z produktów bieżnikowanych Goodyear i Dunlop, aby osiągać jeszcze większe korzyści ekonomiczne.
Tylko osnowy należące do klientów (COC) i pochodzące z najnowszej generacji opon Goodyear lub Dunlop High Load do naczep, na przykład KMAX T HL, FUELMAX T HL i SP246 HL nadają się do bieżnikowania jako opony do naczep TreadMax High Load. Kolejne oprócz osnów COC warianty bieżnikowania nowych opon do naczep typu High Load zostaną wprowadzone w drugiej połowie bieżącego roku. Wszystkie opony bieżnikowane na gorąco typu TreadMax są produkowane w zakładach Goodyear w Europie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL