Shell utrzymał pozycję lidera

Shell utrzymał pozycję lidera

Shell po raz dziesiąty liderem globalnego rynku olejów silnikowych i środków smarnych

Shell Lubricants, wiodący globalny producent olejów silnikowych i środków smarnych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli oraz maszyn przemysłowych, już dziesiąty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w swojej branży. Jak wynika z raportu opracowanego przez Kline&Company, w 2015 roku Shell miał 11,6% udziału w globalnym rynku.

Z szacunków Kline&Company (Global Lubricants Industry: Market Analysis and Assessment 2016 report) wynika, że w 2015 roku Shell sprzedał 4500 kiloton olejów silnikowych i środków smarnych – 36% w sektorze konsumenckim, 34% w przemysłowym oraz 30%
w ramach współpracy z kluczowymi producentami motoryzacyjnymi.

- W 2015 roku światowa sprzedaż producentów olejów silnikowych i środków smarnych osiągnęła poziom 38,8 milionów ton, co stanowiło spadek z poziomu 39,4 milionów ton w 2014 roku. Spadek jest konsekwencją tego, że poza Indiami, państwa grupy BRIC nie odnotowały wzrostu. Pomimo rynkowych spadków sprzedaży i rosnącej konkurencji, Shell utrzymał pozycję lidera rynku olejów silnikowych i środków smarnych oraz zachował wiodący udział w globalnym rynku.powiedział George Morvey, Industry Manager w Kline&Company.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL