FM Logistic kupuje indyjską firmę Spear Logistics

FM Logistic kupuje indyjską firmę Spear Logistics

Międzynarodowa grupa FM Logistic objęła większościowe udziały w jednej z największych indyjskich spółek logistycznych - Spear Logistics.

Od 2009 r. należały one do prywatnego funduszu inwestycyjnego. FM Logistic i Spear Logistics połączą swoje siły i uzupełniające się kompetencje w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi swoim klientom na tym rynku.

Spółki będą działać w strategicznych sektorach, takich jak e-commerce, telekomunikacja, sieci sklepów wielkopowierzchniowych, rynek dóbr konsumpcyjnych, przemysł i motoryzacja. Obie spółki, zajmującą wiodące pozycje na swoich kontynentach, łączy wspólny cel - dążenie do doskonałości w działaniu i budowania bliskich relacji z klientami. Wysoka rozpoznawalność spółki Spear Logistics, która mieści się w pierwszej piątce indyjskich firm, w połączeniu z doświadczeniem uznanej międzynarodowej firmy logistycznej zapewnia strategiczny sojusz na rynku indyjskim.

Założona w 2001 roku spółka Spear Logistics należy do liderów na indyjskim rynku usług logistycznych, a jej obroty osiągają 18 milionów euro (dane za rok obrachunkowy kończący się w dn. 31 marca 2016). Firma oferuje szeroki wachlarz usług: usługi magazynowe, dystrybucyjne, spedycyjne i transportowe oraz usługi o wysokiej wartości dodanej, takie jak co-packing.

Spear Logistics zatrudnia 1 600 osób i prowadzi 75 magazynów w 23 miastach w 12 indyjskich stanach: Mumbaj (Bombaj), Nowe Delhi, Pune, Hajdarabad, Ahmadabad, Bengaluru, Ćennaj (Madras), Nagpur, Kalkuta... Firma dysponuje powierzchnią magazynową 270 tys. m2 i zapewnia usługi transportowe i dystrybucyjne w oparciu o około stu współpracujących z nią przewoźników. Dzięki wysokim kompetencjom i doświadczeniu swoich pracowników Spear Logistics cieszy się dużym uznaniem. Na swoim koncie ma również liczne nagrody za wysoką jakość świadczonych usług (trzy wyróżnienia zdobyte w 2015 roku, w tym tytuł „Firma logistyczna roku” przyznawany przez Indian Institute of Materials Management).

Zgodnie ze swoim planem strategicznym „Ambition 2022” grupa FM Logistic zapewnia wsparcie swoim klientom w ekspansji na rynki zagraniczne, poszerzając swój zasięg na kraje wschodzące. W 2005 roku weszła na rynek chiński, a w 2013 roku nabyła spółkę logistyczną w Brazylii.
Indie mogą się poszczycić 7-procentowym wzrostem gospodarczym w 2015 roku. W 2030 roku będą największym rynkiem dóbr konsumpcyjnych i trzecią potęgą gospodarczą świata. Ponadto indyjski rynek logistyczny znajduje się w przededniu bezprecedensowej fali reorganizacji i konsolidacji, m.in. pod wpływem przyszłej ustawy o ujednoliceniu podatków od towarów i usług i bardzo szybkiego rozwoju e-handlu.

4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL