Show Car w trasie po Polsce

Show Car w trasie po Polsce

W tym miesiącu, w ramach projektu Inter Cars, w trasę wyruszą trzy ciężarówki Show Car.

Prowadzone w nich będą szkolenia dla klientów z segmentu ciężarowego i osobowego.

Nowa ciężarówka
Przez ostatnich kilka miesięcy trwała budowa trzeciego Show Car. Inter Cars współpracował przy tym z firmą Etis, która wykonywała również dwie pierwsze naczepy. Owocem tego działania jest pojazd o wyższych standardach jakościowych, nowocześnie wyposażony i korzystający z innowacyjnych rozwiązań multimedialnych. Z kolei podwozie, specjalnie dla tej ciężarówki, stworzyła firme Feber. Gotowy wóz dołączy do dwóch pojazdów, które są już dobrze znane klientom. Nowości dotyczą jednak wszystkich trzech naczep szkoleniowych. Zmienił się bowiem wygląd każdej z nich i teraz szata graficzna nawiązuje do aktualnego logotypu Inter Cars.

Nowe szkolenia
Jak w poprzednich latach, w widowiskowych ciężarówkach Show Car prowadzone będą szkolenia dla przedstawicieli rynków: osobowego, ciężarowego, a także firmy Bosch. I tu jednak nie zabraknie nowości, ponieważ sesji, prowadzonych przy współpracy z Działem Szkoleń Technicznych Inter Cars, będzie zdecydowanie więcej niż dotychczas. Wnętrza Show Car posłużą także przy organizacji spotkań dla zespołów sprzedażowych firmy. Stałym elementem programu będzie od tego sezonu prezentacja funkcji programu e-Sowa i IC Katalogu Online.

Tydzień dla ciężarówek
Największa nowość w tym sezonie to program skierowany do klientów z rynku ciężarowego. Kontener szkoleniowy poprowadzi w tym przypadku MAN, wykorzystywany przez Dział Szkoleń Technicznych. Dzięki temu możliwa będzie organizacja zarówno zajęć teoretycznych, jak i technicznych. Sesja potrwa cały tydzień, stąd nazwa – Truck Week. W tym czasie prowadzone będą zajęcia z zakresu diagnostyki komputerowej, dotyczące silnika, skrzyni biegów, pneumatyki, turbosprężarek i akumulatorów. Osobne szkolenia przygotują fachowcy Laubera. Partnerami szkoleń są takie firmy, jak: Haldex, Diesel Technic, Elring, Jost, Mahle, ZF, Sachs, Lemforder, Knorr – Bremse, MS Motor Service, Mann Hummel, Nissens, febi, Beral, CEI, TRW, Lauber.

„Ciężarowy tydzień” realizowany będzie w filiach z dużym potencjałem rozwojowym na rynku pojazdów użytkowych. Jeszcze w marcu odbędzie się on w Białymstoku i Łodzi. Plany na kwiecień dotyczą natomiast Wrocławia, Poznania i Szczecina.

Niespodzianki dla „osobówki”
Kilka nowości przygotowano również dla klientów z rynku osobowego. Należą do nich szkolenia z układów wydechowych Bosal, akumulatorów - z systemu start and stop oraz diagnostyki układów wtryskowych Common Rail. Partnerami programu są: Denso, Bosal, Delphi, Zf. Sachs, Lemforder, Niessens, NTN SNR, Lauber, Febi, Swag, Wahler, Mann Hummel. W trzecim Show Car realizowany będzie natomiast indywidualny program przygotowany przez Bosch. Zajęcia dotyczyć będą układów hamulcowych, komponentów wytrysku paliwa, filtracji Denoxtronic, KTS Truck i diagnostyki.

Na mapie najbliższych szkoleń znajdują się: Szczytno (gdzie Show Car zawita w marcu), Kozienice i Toruń (gdzie ciężarówki pojawią się w kwietniu). Naczepy nie ominą również filii zagranicznych na Łotwie, Litwie, w Estonii, Czechach, Chorwacji i Rumunii. Ponadto, w tym roku pojazdu wezmą udział we flagowych imprezach American Cars Mania (w czerwcu) oraz Master Truck Opole (w lipcu). Zobaczyć je będzie można również na zawodach z cyklu Classic Auto Cup i off road, realizowanych przez Grupę 4x4. Program bezpłatnych badań technicznych Show Car powstał w 2010 roku. Do tej pory ciężarówki odwiedziły ponad 250 miejsc w Polsce i za granicą, przejechały 500 000 kilometrów, a odbyło się w nich 11 000 dni szkoleń.

4trucks.pl / Inter Cars

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL