piątek, 20 kwietnia 2012

Wstrzymano prace na budowie autostrady A4

Autostrada_A4

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, aż 300 robotników zeszło z placu budowy budowy autostrady A4. Powodem sa zaległości płatnicze generalnego wykonawcy - Hydrobudowy wobec jednego z głównych podwykonawców.Nie podano wysokości zaległości.
Robotnicy zeszli z placu budowy na jednym z odcinków w Górze Motycznej niedaleko Dębicy. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że jeden z głównych podwykonawców od kilku miesięcy nie otrzymuje od Hydrobudowy pieniędzy za wykonane prace.


Jak poinformował rzecznik Hydrobudowy Polska S.A., zawiniły tutaj "zatory płatnicze" spowodowane przez system rozliczeń finansowych stosowany przy budowie polskich autostrad, zgodnie z którym główny ciężar finansowania budowy do pewnego momentu leży po stronie wykonawcy.

Rzecznik dodał również, że Hydrobudowa otworzyła linię kredytową, z której mieli być opłacani podwykonawcy, jednak z powodu braku możliwości wystawiania faktur dla GDDKiA doprowadziło to do kłopotów finansowych. Nie poinformował, kiedy zaległości zostaną uregulowane.

Rzecznik GDDKiA Urszula Nelken w swym oświadczeniu przyznała, że od kilku dni są kłopoty na wspomnianej budowie, dodała także, że część robót wstrzymano m.in. ze względów technologicznych i dlatego zmniejszyła się liczba pracowników. Generalna Dyrekcja zapewniła też, że będzie obserwować rozwój wydarzeń i mobilizować wykonawcę.


4trucks.pl / inzynieria.com / IAR

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.