piątek, 24 października 2008

Autostrada A4 będzie ukończona

Odpowiadając w czwartek na pytania posłów, wiceminister infrastruktury Patrycja Wolińska- Bartkiewicz zaznaczyła, że w projekcie budowy autostrady A4 jest dużo zaległości, ale nie widać zagrożeń. Dodała, że autostrada A4 jest jedną z priorytetowych tras, które powinny być wybudowane na Euro 2012.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Ministerstwo Infrastruktury robią wszystko, by budowa autostrady A4 została ukończona na Euro 2012 - zapewaiła pani wiceminister.

Przetarg na odcinek autostrady od Szarowa do Tarnowa odbędzie w grudniu 2008 r. Budowa tej części ma zakończyć się w grudniu 2011 r.

Dla odcinka: węzeł Krzyż - węzeł Rzeszów Wschodni opracowany jest projekt budowlany. GDDKiA przyspieszyła prace wykonawcze nad tym elementem projektu, tak by 1 kwietnia 2009 r. można było ogłosić przetarg. Na odcinek Rzeszów Zachodni - Rzeszów Centralny przetarg planowany jest na pierwszy kwartał 2009 r.

Z kolei dla odcinka Rzeszów Centralny - Rzeszów Wschodni oczekiwana jest decyzja środowiskowa, a dla odcinka Rzeszów Wschodni - Jarosław rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w połowie 2011 r. Budowa ma się zakończyć przed Euro 2012.

Autostrada jest częścią biegnącej z Europy zachodniej na Ukrainę autostrady A4, leżącej w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym; przecina on Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej. W części zachodniej A4 jest w większości gotowa.

źródło: PAP 23.10.08

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.