czwartek, 22 stycznia 2015

Volvo Trucks laureatem prestiżowej nagrody za jakość

Drugi rok z rzędu Volvo Trucks otrzymało prestiżową europejską nagrodę za innowacyjność w jakości, Quality Innovation of the Year Award.

Volvo Trucks zostało nagrodzone za swoją nową skrzynię biegów: I-Shift Dual Clutch, która wydanie ułatwia pracę i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

- I-Shift Dual Clutch jest produktem nowym i nowatorskim, zapewniającym znaczną poprawę szeregu parametrów oddziałujących na kierowców, firmy transportowe, właścicieli przewożonych ładunków, a także społeczeństwo jako takie - mówi Matti Kaulio, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie i przedstawiciel SIQ (Swedish Institute for Quality). Matti Kaulio jest członkiem zespołu zespołu ekspertów, którzy wyłonili tegorocznego laureata nagrody.

Nagroda roku za innowacyjność w jakości jest wspólną inicjatywą SIQ i instytutów jakości z kilku innych europejskich krajów. Nagrody za rok 2014 wręczył prezydent Węgier János Áder podczas ceremonii zorganizowanej 19 stycznia w Budapeszcie.

Innowacje korzystne dla klienta
- Oczywiście, cieszymy się, że po raz kolejny nagrodzono nasz potencjał innowacyjny. Systematycznie opracowujemy nowe rozwiązania zapewniające konkretne korzyści klientom i kierowcom, zaś przyjęcie I-Shift Dual Clutch przeszło nasze oczekiwania. Przyznanie nam nagrody za innowacyjność w jakości stanowi kolejne potwierdzenie, że koncentrujemy się na właściwych dziedzinach - mówi Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.

Volvo Trucks pierwsze na świecie
W skrócie, I-Shift Dual Clutch to zautomatyzowana skrzynia biegów, wyposażona w podwójne sprzęgło. Dzięki temu rozwiązaniu w chwili zmiany przełożenia samochód ciężarowy nie traci prędkości ani mocy. Jednocześnie wzrasta ekonomika i płynność jazdy. Początkowo, tego typu skrzynie biegów były rozwijane z myślą o samochodach sportowych i obecnie są stosowane na szerszą skalę w branży samochodowej. Volvo Trucks jak pierwsze na świecie wprowadziło tę technologię do samochodów ciężarowych o dużej ładowności.

W 2013 Volvo Trucks otrzymało nagrodę Quality Innovation of the Year za Aktywny Układ Kierowniczy Volvo - układ kierowniczy z funkcją stabilizacji, który spotkał się z dużym zainteresowaniem na całym świcie, zwłaszcza za sprawą filmu "The Epic Split" z Jeanem-Claudem Van Damme'em w roli głównej.


4trucks.pl / Volvo Group Trucks Poland


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.