czwartek, 30 stycznia 2014

Czy warto korzystać z porównywarek internetowych?

Istnieje wiele różnych porównywarek internetowych oferujących zestawienia produktów finansowych indywidualnym klientom.

Część z nich udostępnia zestawienie kredytów uwzględniając w nich również leasing. Jednym z takich serwisów jest strona www.comperia.pl/leasing. Ponadto, usługa ta wyodrębnia różne kryteria wyszukiwania, które jednocześnie stanowią filtry. I tak, w porównywaniu leasingu określić należy przede wszystkim jego przedmiot. Do wyboru są tutaj samochody osobowe, auta dostawcze do 3,5 t, samochody dostawcze i ciężarowe powyżej 3,5 t oraz maszyny i urządzenia.

Kolejnym kryterium wyszukiwania jest określenie opłaty wstępnej. Może ona wynosić 1, 5, 10, 15, 20, 25, 25, 30, 35, 40 bądź 45%.

Zwrócić także należy uwagę na cel leasingu, a mianowicie czy produkt ma być nowy czy używany. Do wyszukania najbardziej optymalnej oferty niezbędne jest również określenie okresu leasingu, który wynosić może 24, 36, 48, 60 czy 84 miesiące, a także ceny netto przedmiotu leasingu.

Działanie omawianej porównywarki przedstawione zostanie na konkretnym przykładzie. Chcąc wziąć w leasing nowy samochód osobowy na okres 36 miesięcy z opłatą wstępną wynoszącą 5%, gdzie cena netto przedmiotu wynosi 10 000 zł, www.comperia.pl/leasing sortuje oferty według najniższych opłat leasingowych. I tak, według tego serwisu, na pierwszym miejscu znalazł się ING Lease, gdzie suma opłat wynosi 111%. Wysokość raty miesięcznej wynosi 300 zł, natomiast suma opłat leasingowych 11 100 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że administratorzy strony przygotowali także dodatkowe komentarze, z których dowiedzieć się można na przykład o sposobie naliczania raty leasingu. Jest tu bowiem informacja, iż kalkulacja przygotowana została w wariancie zmiennego finansowania przy uwzględnieniu kosztu pieniądza na rynku międzybankowym w oparciu o stopę bazową WIBOR 3M.

Ważną zaletą serwisu jest także możliwość oceniania konkretnych ofert, z których skorzystali inni leasingobiorcy oraz umieszczania komentarzy, w których klienci szerzej mogą wypowiedzieć się na temat wybranej oferty.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.