poniedziałek, 18 marca 2013

OZPTD: Nowy ośrodek szkolenia na Dolnym Śląsku

W dniu 9 marca br. rozpoczął swoje funkcjonowanie Ośrodek Szkolenia OZPTD dla Regionu Dolnośląskiego.

Lokalizacja ośrodka w pobliżu obwodnicy wrocławskiej jest jego dużym atutem i zapewnia sprawny dojazd w to miejsce. Znajduje się on na terenie firmy RETOS CZAPKA SPÓŁKA JAWNA - AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR RENAULT TRUCKS w miejscowości PIETRZYKOWICE; ul. Fabryczna 24, gm. Kąty Wrocławskie.

Ośrodek Szkolenia powstał głównie dzięki staraniom Przewodniczącego Regionu Dolnośląskiego, Włodzimierza Balcerka, którego dzielnie wspiera kol. Stefan Borko.

To dzięki ich inicjatywie Region Dolnośląski rozszerzył swoją ofertę szkoleniową o:
- Eco-Driving - czyli jak jeździć ekonomicznie ciężarówką. Zajęcia te są prowadzone pod nadzorem inż. Pawła Kobylańskiego - instruktora techniki jazdy, który ma do dyspozycji nasz pojazd, bogato wyposażony w najnowsze urządzenia pozwalające rejestrować jazdę kierowcy. Są już pierwsze efekty tych zajęć - to dzięki nim uczestniczy szkolenia zdecydowanie obniżyli swoje zużycie paliwa, a tym samym przyczynią się do ograniczenia kosztów eksploatacyjnych pojazdu w swojej firmie.

- Prawidłowa obsługa tachografu cyfrowego. W tym celu zakupiono Demo Box - urządzenie przeznaczone do prowadzenia szkoleń z obsługi tachografów cyfrowych. Wyposażone w najnowszy tachograf DTCO 2.0 z funkcja VDO Counter oraz nadajnik KITAS 2 + umożliwia symulację ruchu pojazdu i użytkowanie tachografu. Posiadając dodatkowo karty testowe (2 x kierowcy, kontrolna, przedsiębiorstwa i warsztatowa) można przeprowadzić pełną symulację obsługi tachografu.

Obecnie pod nadzorem jednego z najstarszych i najlepszych warsztatów Wrocławskich zajmujących się legalizacją i naprawą tachografów, trwają przygotowania do szkolenia trenerów-wykładowców dla wszystkich ośrodków szkolenia OZPTD, którzy będą poznawać wszystkie tajniki jego obsługi, które następnie będą przekazywać szkolonym kierowcom.


4trucks.pl / OZPTD


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.