środa, 05 grudnia 2012

WITD: Trzech nietrzeźwych kierowców ciężarówek

W dniu 3 grudnia 2012r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Zambrzyce inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku uczestniczyli w akcji "trzeźwość"

.

Działania polegały na "potokowym" badaniu trzeźwości kierowców pojazdów ciężkich.

W trakcie wykonywania czynności kontrolnych zatrzymano pojazd ciężarowy należący do przewoźnika niemieckiego. Kierującego pojazdem poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badania wykazały, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru stwierdzono 0,39 mg/l, drugi pomiar wykazał 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto stan po spożyciu alkoholu stwierdzono w przypadku kierowcy kierującego ciężarówką należącą do rosyjskiego przedsiębiorcy. Pierwsze badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,22 mg/l, drugie 0,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Stan po spożyciu alkoholu stwierdzono także w przypadku kierującego samochodem litewskim. Pierwszy pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał 0,23 mg/l, drugie 0,22 mg/l alkoholu. Sprawy przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Działania ukierunkowane na badanie trzeźwości kierowców pojazdów ciężkich przez inspektorów transportu drogowego będą kontynuowane w przyszłości.


4trucks.pl / WITD Białystok


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.