piątek, 28 maja 2010

Michelin Challenge Bibendum

 

activ_well_1

30. maja 2010 r. w  Rio de Janeiro ozpocznie się, już po raz 10., Michelin Challenge Bibendum - największe wydarzenie promujące zrównoważony rozwój w transporcie drogowym. Na Rio de Janeiro cały świat motoryzacji patrzył będzie z ciekawością, aby dowiedzieć się jakie nowości techniczne, sprzyjające środowisku naturalnemu, czekają naszą cywilizację i są obecnie testowane.

Na Michelin Challenge Bibendum spotkają się m.in. przedstawiciele rządów, producenci samochodów, organizacje międzynarodowe, decydenci, naukowcy i eksperci ds. energii - w sumie przedstawiciele ponad 80 narodowości. To jedyna tego typu impreza jednocząca przedstawicieli światowych koncernów nad wspólną sprawą, jaką jest wzajemne wspieranie się w opracowywaniu różnorodnych rozwiązań, podejmujących problemy związane ze stale rosnącą liczbą pojazdów na drogach.

Michelin Challenge Bibendum podzielone jest na pięć głównych wydarzeń: Zawody i testy techniczne, Jazdy próbne, Centrum wystaw technicznych, Okrągłe stoły oraz Dyskusje i forum. W tym roku zaprezentowanych będzie ok. 150 najrozmaitszych, innowacyjnych pojazdów oraz wiele najnowszych rozwiązań technologicznych w motoryzacji, m.in.:
MICHELIN Active Wheel - to wysoce innowacyjny produkt, odkryte na nowo koło, eliminuje potrzebę posiadania silnika pod maską, tradycyjnego zawieszenia, układu napędowego oraz skrzyni biegów dzięki zintegrowaniu wszystkich najważniejszych części w samym kole;
Heuliez WILL - pojazd napędzany przez MICHELIN Active Wheel, w którym układ napędu przeniesiony jest do kół - przednie koła tego samochodu mają w sobie silnik, elektryczny system zawieszenia i hamulce;
Peugeot BB1 - pełen innowacji prototyp samochodu z napędem elektrycznym, przeznaczony do jazdy miejskiej i wyposażony w układ napędowy znajdujący się w kołach Michelin, umieszczonych na tylnej osi. Dzięki temu uzyskano więcej przestrzeni we wnętrzu pojazdu. Ponadto BB1 w dużej części wykonany jest z lekkich związków węgla, dzięki czemu waży niecałe 600 kg;
Opona do pojazdów elektrycznych - prototypowa opona do pojazdów zasilanych silnikami elektrycznymi, która ma dużą średnicę, by zminimalizować toczenie lecz jest relatywnie wąska w celu polepszenia wyników aerodynamicznych, co pomaga zredukować pobór energii (mniejsza styczność z powierzchnią).

Jako jedni z pierwszych będziemy mogli zobaczyć najnowsze osiągnięcia prezentowane w Rio de Janeiro i to we własnym ogródku. 12. czerwca, w Warszawie odbędzie się bowiem, po raz czternasty, największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Podczas Pikniku swoje osiągnięcia przedstawią m.in.: instytucje naukowe, uczelnie, ośrodki badawcze, fundacje. W tym roku, po raz pierwszy na Pikniku pojawi się również Michelin i zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w motoryzacji, prosto z Michelin Challenge Bibendum w Brazylii.

Źródło: Michelin


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.