czwartek, 11 lutego 2010

Mitsubishi Carter z EEV w standardzie

canter_150_og

Od lutego br. Fuso Canter będzie produkowany seryjnie w wersji EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle), charakteryzującej się niższą od określonej normą Euro 5 emisją zanieczyszczeń, między innymi cząstek stałych o 30 proc.

Modyfikacja dotyczy wszystkich wersji silników - o mocy od 96 kW (130 KM), poprzez 107 kW (145 KM), aż po nowy 129 kW (175 KM), a tym samym wszystkich pojazdów produkowanych od lutego 2010. Canter jest zatem pierwszym lekkim samochodem ciężarowym w segmencie od 3,5 do 7,5 t DMC, spełniającym normę emisji spalin EEV we wszystkich wersjach i modelach. Nie wiąże się to jednak ze wzrostem zużycia paliwa.

Technologia EEV ma istotne znaczenie przede wszystkim dla flot pojazdów i instytucji publicznych, ponieważ ta dobrowolna norma jest jednym z elementów branych pod uwagę w procedurach przetargowych.

Mitsubishi Fuso Canter jest produkowany od roku 1963, obecnie na rynku dostępna jest już siódma jego generacja. Od czasu wprowadzenia na rynek, z taśm produkcyjnych na całym świecie zjechało 3,5 mln egzemplarzy Cantera, co czyni go światowym bestsellerem w klasie lekkich samochodów ciężarowych o DMC pomiędzy 3,5 a 7,5 t. Od roku 2001 na rynku europejskim jest on sprzedawany i serwisowany wyłącznie przez spółkę handlową Daimler AG, w Polsce Mercedes-Benz Polska.

 

Źródło: Mercedes-Benz Polska


artykuły powiązane:

Fuso i Kamaz pod jednym dachem

Pierwsze hybrydowe Cantery

Fuso Canter - co nowego?

Fuso Canter - 150 000 pojazdów!

Pierwszej w Europie hybrydowa ciężarówka
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.