Bezpieczeństwo przesyłek w branży high-tech

Bezpieczeństwo przesyłek w branży high-tech

Wartość przesyłek w branży high-tech jest zazwyczaj wysoka, w związku z czym wymagane są wysokie standardy bezpieczeństwa.

Jak je zapewnić i czy klienci sprawdzają możliwości operatorów logistycznych w tym zakresie? Na te pytania odpowiada Marcin Bryjak, Menedżer ds. Kluczowych Klientów w DB Schenker Logistics.

Wartość przesyłek w branży high-tech jest zazwyczaj wysoka, a towar delikatny. Jak zapewnić mu bezpieczeństwo?
Bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa muszą być wprowadzone na każdym etapie działalności operatora logistycznego. W DB Schenker Logistics wszelkie operacje handlingowe są dokonywane w odpowiednio wyposażonych terminalach. Stosujemy system monitoringu CCTV (zespół urządzeń do odbioru i przetwarzania obrazu oraz dźwięku) na całym obszarze, na którym dokonujemy operacji magazynowych czy przeładunkowych. Korzystamy także z rozwiązań odpowiednio dobranych do rodzaju dystrybuowanego towaru.

Co pozwala zapewnić bezpieczeństwo w transporcie?
W tym wypadku oferujemy zaawansowany system aktywnego monitoringu pojazdów GPS. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa, a w razie potrzeby, na adekwatną reakcję i natychmiastową informacją dla naszego klienta.

Czy klienci w branży high-tech sprawdzają zdolność operatora logistycznego do zapewnienia bezpieczeństwa przesyłkom?
Ścisła współpraca operatora z działem bezpieczeństwa klienta oraz możliwość poddawania operatora regularnym audytom bezpieczeństwa przez samego klienta to jedne z podstawowych wymogów stawianych w branży high-tech.

4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje