Co nowego w wywrotkach?

Co nowego w wywrotkach?

A.Kamionka

Za nami największe targi branży budowlanej AUTOSTRADA-POLSKA. Jak co roku na wystawie można było zobaczyć produkty wielu znanych producentów. Również w tym roku pokazano wiele nowości. O dalsze plany rozwoju KH-KIPPER zapytaliśmy Andrzeja Kamionkę, wiceprezesa dyrektora handlowego:


- W tym roku na targach można było obejrzeć bogatą paletę naszych produktów. Były to zarówno nasze najpopularniejsze wywrotki takie jak: wywrotka tylnozsypowa half-pipe W1U na podwoziu MAN 8x8, Iveco 8x8 i Volvo 8x6 oraz zabudowa dwustronna z lewą burtą hydrauliczną W2H na podwoziu MB 6x4 oraz MB 6x6, jak i zabudowy do lżejszych prac - trójstronna W3F z żurawiem hydraulicznym Fassi na podwoziu Renault 4x2 i skrzynia stała z żurawiem hydraulicznym HMF na podwoziu MB Unimog 4x4 skierowana do sektora energetycznego.
Przyczepę-wywrotkę budowlaną off-road P2R W1U zwiedzający mogli obejrzeć razem z ciągnikiem FASTRAC podczas dynamicznego pokazu maszyn JCB, a przed wejściem głównym na podwoziu Volvo FMX 8x4 pokazana była specjalnej konstrukcji zabudowa kopalniana W1M której podłoga wytrzymuje uderzenia dużych kawałków skalnych. Za uniwersalną przyczepę-wywrotkę P2TN z najazdami chowanymi w ramie, która umożliwia transport wielu rodzajów ładunku otrzymaliśmy wyróżnienie Targów Kielce.


Czy to, że KH-KIPPER w dalszym ciągu powiększa swoją ofertę, może świadczyć o tym, że rynek  w Polsce cały czas się rozwija? Proszę powiedzieć, jak ocenia Pan transport budowlany? Czy w w stosunku do I kwartału ubiegłego roku widać jakąś wyraźną różnicę? Czy to, że KH-KIPPER sprzedaje coraz więcej produktów świadczy o rozwoju rynku czy raczej o dobrej polityce marketingowej KH-KIPPER, dzięki której sprzedajecie coraz więcej?
- Rok 2011 to rok maksymalnych nakładów na budowę dróg w Polsce. Takich kwot jeszcze nigdy nie było i najprawdopodobniej już nie będzie. Na kolejne lata prognozowany jest spadek wydatków na drogi. W mojej ocenie nadchodzące lata przyniosą spadek ilości sprzedaży zabudów wywrotek na rynku polskim przy jednoczesnym ustabilizowaniu ilości oraz zwiększeniu specjalizacji sprzętu.

AUTOSTRADA-POLSKA to nie jedyna impreza na jakiej można Was zobaczyć, gdzie jeszcze planujecie zaprezentować swoją ofetrę w tym roku?

- Pod koniec maja w Moskwie odbędzie się premiera nowej wywrotki tylnozsypowej W1C w czasie Targów CTT (31 maja - 4 czerwca).
W czerwcu z objazdem Renault Ukraine Caravan rusza wywrotka tylnozsypowa half-pipe W1U na podwoziu Kerax 8x4. Impreza będzie się odbywać we wszystkich największych miastach Ukrainy: Lwów, Odessa, Dniepropietrowsk, Donieck, Charków i Kijów.
Nasze produkty i stoisko będzie na Krajowym Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast w Wiśle (25-28 maja).
Prowadzimy również promocję naszego sprzętu na imprezach skierowanych do sektora energetycznego. Skrzynię aluminiową z żurawiem hydraulicznym na podwoziu Unimog będziemy pokazywać zarówno na poznańskich Targach Expopower (24-26 maja), branżowym spotkaniu dotyczącym transportu w zakładach energetycznych odbywającym się w Rosnówku k. Poznania (1-3 czerwca), jak i wrześniowych Targach Energetab w Bielsko-Białej (13-15 września).
W lipcu pojawimy się na pewno na Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck (15-17 lipca) w Polskiej Nowej Wsi k. Opola.


Różnorodność imprez, na jakich KH-KIPPER zamierza zaznaczyć swoją obecność jest dość duża. Świadczy to o tym, że w kręgu Waszych zainteresowań nie pozostaje tylko transport budowlany. Dla jakiego odbiorcy chcielibyście jeszcze dotrzeć?
- Nasza oferta jest na tyle bogata, że kierujemy ją nie tylko do transportu budowlanego, ale również do sektora energetycznego i komunalnego.
Często podejmujemy się realizacji projektów specjalnych. Produkujemy własnej konstrukcji urządzenia hakowe do 8 t ładowności oraz specjalistyczne kontenery. Zajmujemy się również sprzedażą i montażem hakowców, żurawi hydraulicznych i bramowców innych producentów oraz różnego osprzętu dodatkowego jak np. czołownice do pługów odśnieżnych.


Podobnie jak Wy, również i konkurencja stara się pozyskać jak największą liczbę klientów. Jakimi atutami można obecnie przekonać klienta, żeby nie tylko zakupił produkt jednorazowo, ale również systematycznie powracał?
- KH-KIPPER jest liderem w segmencie zabudów-wywrotek w Polsce. Łączna nasza produkcja od kilka lat utrzymuje się na poziomie ok. 1 000 sztuk. Wywrotki KH-KIPPER pracują w całej Europie: w Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Francji, Holandii, krajach skandynawskich, krajach bałtyckich oraz poza Europą. Naszym klientom zapewniamy wysoką jakość produktów, elastyczność  w doborze specyfikacji, profesjonalne doradztwo, ciekawy i praktyczny design produktów oraz krótkie terminy realizacji. Naszą mocną stroną jest mobilny serwis, który jest w stanie dojechać do klienta w ciągu 48 godzin. Młoda kadra pracownicza zapewnia wsparcie techniczne i obsługę sprzedażową na wysokim poziomie.

Na zakończenie chciałem zapytać o rozwój firmy. Dobre relacje z kontrahentami to przede wszystkim zasługa działu handlowego. Wiem, że macie dwa zakłady produkcyjne oraz własny dział konstrukcyjny. Czy można zrobić coś ponad to, aby firma dawała jeszcze lepsze efekty?
- Inwestujemy w poprawę organizacji i technologii dla zwiększenia wydajności i jakości oraz zmniejszenia kosztów produkcji. W tym roku stawiamy m. in. halę serwisową, poprawiamy infrastrukturę lakierni oraz usprawniamy parę procesów na spawalni i przygotowaniu detali. Zakupiliśmy też kolejne stanowiska Solid Works 3D dla działu konstrukcyjnego.

KH-Kipper


Dziękuję za rozmowę

Michał Bąk

Przeczytaj też:
AUTOSTRADA-POLSKA 2012 - galeria zdjęć

AUTOSTRADA-POLSKA-2012-4truckspl_2

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych zdjęć z tegorocznej imprezy targowej w Kielcach poświęconej branży transportowej i drogowej.

IVECO na budowlanym szlaku

Lid

Impreza IVECO, której edycja niedawno się zakończyła, była największym testem pojazdów budowlanych w sezonie wiosennym w Polsce w 2012 roku.

AUTOSTRADA-POLSKA 2012

AUTOSTRADA-POLSKA-4TRUCKSPL

AUTOSTRADA-POLSKA, to firmy z całego świata, reprezentanci największych światowych marek i koncernów związanych z branżą budownictwa drogowego, kilkaset ton sprzętu i ponad 20 000 zwiedzających. Pojazdy komunalne zasilane gazem ziemnym

Wszystkie większe fabryki samochodów osobowych mają w ofercie pojazdy zasilanie sprężonym gazem ziemnym (NGV), a do Polski trafia coraz więcej używanych samochodów NGV z innych krajów. W Polsce znajduje się 33 ogólnodostępne stacje tankowania CNG, a liczba pojazdów NGV rośnie z roku na rok.

Podsumowanie roku 2011 w KH-KIPPER

4-osiowa-z-obrotnica_4T tylnozsypowe_half-pipe_4T

W 2011 roku firma KH-KIPPER uzupełniła ofertę produktów o: własnej produkcji urządzenia hakowe na 2-osiowe podwozia samochodów ciężarowych, przystosowane do transportu kontenerów KP7; nową linię zabudów 2- i 3-stronnych z burtą hydrauliczną hydroboard; 4-osiowe przyczepy niskopodwoziowe z obrotnicą; przyczepy kłonicowe do transportu dłużycy (słupy energetyczne, rury); montaż żurawi hydraulicznych na ciągnikach siodłowych 6x4 - rozwiązanie pozwalające łatwo załadować i rozładować naczepę.

Autostrada Wielkopolska pod opieką MAN

 

MAN-TGS_lid

W dniu 16.12.2011, w Obwodzie Utrzymania Autostrady Biały Mur koło Myszęcina miała miejsce prezentacja pojazdów MAN przeznaczonych do zimowej obsługi nowootwartego odcinka autostrady A2. Właścicielem pojazdów jest Autostrada Eksploatacja SA - spółką operatorską działającą na podstawie umowy z koncesjonariuszami - Autostradą Wielkopolską SA. oraz Autostradą Wielkopolską II SA. Firma ta zatrudnia obecnie ponad 430 osób, które codziennie troszczą się o bezpieczeństwo kierowców podróżujących autostradą A2.

Truck & Van wydanie grudniowe

TruckVan_2011_-_600

W  grudniowym  wydaniu miesięcznika Truck & Van przeczytamy m.in.

KH-KIPPER zaprasza na Targi Infrastruktura 2011

KH-KIPPER_zaprasza_4T

KH-KIPPER zaprasza do odwiedzenia stoiska D-28 podczas Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej, które odbędą się w dniach 15-17 listopada na terenie warszawskiego Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska.

Funkcjonalne wywrotki z żurawiami

Kipper_wywr_z-zurawiem_4t

W dobie specjalizacji większość firm wykorzystujących żurawie samochodowe w transporcie poszukuje bardziej uniwersalnych rozwiązań, takich które pozwolą w krótkim czasie szybko zmienić przeznaczenie pojazdu. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są wywrotki z żurawiem zamontowanym za kabiną, z tyłu zabudowy lub z systemem demontowanej konsoli żurawia, umożliwiającym pozostawienie żurawia na placu w momencie kiedy nie jest on potrzebny i wykorzystanie samochodu tylko jako wywrotki.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL