NECK- IT - skutecznie chronimy paliwo

NECK- IT - skutecznie chronimy paliwo

Paliwo stanowi obecnie ponad połowę kosztów działalności przedsiębiorstwa transportowego. Chcąc obniżyć te wydatki należy przede wszystkim zadbać o to, żeby nasze działania podejmowane w celu poprawy ekonomiki taboru nie zostały zniweczone przez czynniki zewnętrzne. Do takich przypadków należy m.in. nierzetelne rozliczanie paliwa oraz jego kradzieże. Na nasze pytania odpowiada Paweł Protasiewicz, dyrektor polskiej spółki Truck Protect zajmującej się sprzedażą wkładek antykradzieżowych NECK-IT.
- Truck Protect to młoda firma, działacie na rynku zaledwie od kilku miesięcy, skąd pomysł na sprzedaż w naszym kraju NECK-IT?
- Rzeczywiście w Polsce jesteśmy od niedawna, co nie znaczy, że nasze produkty są nieznane polskim transportowcom. Jesteśmy spółką córką angielskiego producenta i pomysłodawcy wkładek antykradzieżowych NECK-IT, który produkuje je już od trzech lat. Zgodnie z polityką naszej centrali, obecnie w każdym kraju powstaje oddział zajmujący się doradztwem i dystrybucją NECK-ów.

- Jak wygląda sprzedaż wkładek antykradzieżowych, czy zbudowaliście już sieć dystrybucji?
- Stawiamy na bezpośredni kontakt z klientem. Chcemy być blisko niego, służyć doradztwem i pomagać w montażu naszych produktów. Truck Protect działa wyłącznie poprzez własnych przedstawicieli handlowych, którzy nadzorują poszczególne regiony kraju. Kontakt z klientem to ważna rzecz, pozwala nam przede wszystkim poznać jego wymagania i oczekiwania w stosunku do wyrobu. Nie wstydzimy się jakości naszych produktów i dlatego chętnie identyfikujemy się z naszymi wyrobami.

- Gdzie mieści się w Polsce siedziba spółki Truck Protect i w jaki sposób klienci mogą skontaktować się z Waszym przedstawicielem?
- Nasze biuro mieści się w Sopocie, jednak po zgłoszeniu e-mailowym lub telefonicznym jesteśmy w stanie dotrzeć bezpośrednio do każdego klienta.

- Nie jesteście jedynymi na rynku, którzy oferują wkładki antykradzieżowe, jak w skrócie skomentowałby Pan sprzedaż tanich podróbek?
- Wiadomo, że o wartości urządzenia decyduje jego sprawność w praktyce. Estetyka wykonania też jest ważna, jednak wkładka antykradzieżowa ma być przede wszystkim skuteczna i na co dzień nie utrudniać tankowania. Doświadczenia prowadzone w Anglii pozwoliły opracować produkt (chroniony patentem), który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zapobiega umieszczeniu rurki do spuszczania paliwa a jednocześnie nie ogranicza jego przepływu podczas jego tankowania. Bardzo mnie smuci fakt, że wyroby konkurencji nie spełniają tych warunków, przez co wypaczają ideę stosowania wkładek antykradzieżowych.

- Na co więc powinien zwrócić uwagę klient rozważający zakup do swoich pojazdów wkładek antykradzieżowych?
- Często jest tak, że przy zakupie nie zastanawiamy się nad szczegółami, które w efekcie decydują o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Na rynku pojawiły się ostatnio tanie wkładki antykradzieżowe, które zupełnie nie spełniają swojej roli. Niestety dopiero podczas użytkowania okazuje się, że np. podczas tankowania wkładka mocno ogranicza przepływ paliwa. Pistolet cały czas odbija uniemożliwiając jego wlew. Inną kwestią jest nie do końca przemyślana konstrukcja urządzenia. Niektóre wkładki np.: Aten i Wurth są tak długie, że przy pełnym stanie zbiornika bez problemu można spuścić większą ilość paliwa. Osobną sprawą pozostaje estetyka wykonania i materiał z jakiego wykonuje się wkładki. My gwarantujemy najwyższą jakość i dajemy długie gwarancje na nasze produkty. Nie boimy się kontaktu z klientem i zawsze jesteśmy chętni do pomocy.

- Sądząc po pańskiej wypowiedzi, producent w Anglii dość skrupulatnie musiał się przygotować, chcąc zaistnieć na bardzo wymagającym zachodnim rynku. Czy do każdej marki ciężarówki dedykowany jest inny rodzaj NECK-a?
- Aby produkt spełniał właściwie swoją rolę nie może być on uniwersalnym. Producenci pojazdów mają określone założenia konstrukcyjne, które powodują, że musimy dostosować się do ich wymagań. NECK-IT uzyskał w Anglii akceptację czołowych firm ciężarówkowych co oznacza, że produkt może również być sprzedawany w autoryzowanych punktach serwisowych.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.


rozmawiał: Michał Bąk


Wyszukiwarka

Informacje