×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Zmiany w EvoBus

Zmiany w EvoBus

Zmiana na stanowisku prezesa EvoBus Polska.

Po prawie 5 latach spędzonych na stanowisku  prezesa EvoBus Polska Antonio Cavotta opuszcza Polskę. Od marca 2018 roku jego obowiązki przejmie Artur Konarski.

- Co Pan czuje, odchodząc ze stanowiska prezesa EvoBus Polska?
Antonio Cavotta: - Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem zamieszkać i pracować w Polsce. Poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, a przede mną pojawiły się też nowe perspektywy. Zawsze będę dobrze wspominał ten okres. W tym momencie trochę jest smutno, że czas spędzony w Polsce dobiegł końca i że będę musiał opuścić zarówno ten kraj, jak i wszystkich zapoznanych tu ludzi.

- Jak ocenia Pan te pięć lat? Co udało się przede wszystkim Panu zrobić?
Antonio Cavotta: - Zawsze czułem się uprzywilejowany faktem, że stoję na czele EvoBus Polska. Jestem bardzo dumny i zadowolony z tego, co udało nam się razem, jako zespołowi, osiągnąć. Rekordowe wyniki ostatnich lat stanowią tylko jedną stronę medalu. Moi pracownicy wiedzą, że o wiele ważniejszy od wyników jest dla mnie sposób, w jaki współdziałamy ze sobą i naszymi partnerami biznesowymi. Korzystając z okazji, chciałbym bardzo podziękować moim pracownikom, klientom i pośrednikom. Bez Waszego wsparcia osiągnięcie takich wyników nie byłoby możliwe. Z czystym sumieniem oddaję EvoBus Polska w ręce Artura Konarskiego. Jestem pewny, iż jest on odpowiednią osobą, aby z powodzeniem poprowadzić firmę w przyszłość.

- Co będzie Pan teraz robił? Gdzie będziemy mogli Pana spotkać?
Antonio Cavotta: - Po 18 latach pracy w koncernie Daimler postanowiłem podążyć inną ścieżką i zmieniłem branżę. Wrócę do Niemiec i pomogę w rozkręcaniu biznesu z zakresu ochrony środowiska i nowych, zielonych technologii. Mam nadzieję, że niebawem spotkam ludzi, których tutaj zostawiam, gdyż jako fan autobusów zamierzam pojawiać się na branżowych targach.

Od 1 marca 2018 r. nowym prezesem EvoBus Polska zostanie Artur Konarski.
Nowy szef EvoBus Polska od prawie 20 lat pracuje w koncernie Daimler. Wcześniej był dyrektorem Działu Produktu i Marketingu Mercedes-Benz Cars Polska. Zna doskonale nasz kraj i lokalne uwarunkowania.

- Od kiedy pracuje Pan w koncernie Daimler?
Artur Konarski: - Pracę dla koncernu Daimler rozpocząłem 18 lat temu w polskiej spółce zajmującej się importem i dystrybucją samochodów oraz części Mercedes-Benz, Fuso i smart. Doświadczenie zawodowe zbierałem w wielu obszarach, począwszy od pracy w dziale logistyki, przy tworzeniu CRM, poprzez prowadzenie Działu Szkoleń i zarządzanie Działem Rozwoju Sieci Dealerskiej, aż do szefa Działu Produktu i Marketingu Mercedes-Benz Cars. Wiele z moich zadań polegało na proponowaniu i wprowadzaniu zmian w organizacji czy sposobie pracy, które ułatwiały klientom poznanie oferty Mercedes-Benz oraz wyjaśniały zalety naszych produktów i usług w sposób dopasowany do oczekiwań klientów.

- Jaką ma Pani wizję rozwoju EvoBus Polska?
Artur Konarski: - Najpierw muszę rozpocząć pracę (śmiech). A poważnie, EvoBus Polska jest organizacją cenioną przez klientów za produkty, usługi i profesjonalizm pracowników. W moim przekonaniu to silna i niezmiernie istotna baza rozwoju. Przyszłość wynikać będzie przede wszystkim ze zmian naszego otoczenia. Zmiany w transporcie, i tym samym w wymaganiach naszych klientów, które spowodują takie trendy jak urbanizacja, digitalizacja czy coraz ostrzejsze normy środowiskowe, z pewnością będą duże i w moim przekonaniu nastąpią szybko. Dla EvoBus Polska oznacza to, że nie tylko nasze produkty, ale także cała oferta i sposób działania muszą wręcz wyprzedzać te zmiany, aby w maksymalnym stopniu wspierać naszych klientów w rozwoju ich biznesu. To jest mój cel.