Schmitz Cargobull Numer 1 w Polsce

Schmitz Cargobull Numer 1 w Polsce

Rok 2016 był dla większości producentów oraz dostawców naczep i przyczep wyjątkowo udany.

- Nasze osiągnięte wyniki, nadzwyczaj duża dynamika sprzedaży, większe udziały rynkowe umocniły pozycję marki Schmitz Cargobull na polskim rynku. Bycie leaderem jest dla naszej firmy EWT Truck & Trailer - od lat oficjalnego Partnera Schmitz Cargobull - szczególnie ważnym wyróżnieniem. Warte podkreślenia jest ogromne znaczenie rynku polskiego i pokładane w nas oczekiwania. Jesteśmy drugim pod względem wielkości rynkiem sprzedaży dla marki Schmitz. Zarówno w Niemczech na rodzimym rynku, jak i w Polsce marka Schmitz Cargobull w roku 2016 umocniła pozycja leadera rynkowego. Sukces osiągnęliśmy dzięki bardzo wysokiej satysfakcji klientów z jakości oferowanych produktów oraz z jakości dostarczanych usług sprzedażowych i serwisowych - mówi Andrzej Dziedzicki - Dyrektor Handlowy firmy EWT Truck & Trailer – Generalnego Przedstawiciela Schmitz Cargobull na Polskę. 

- Biorąc pod uwagę pierwsze rejestracje nowych naczep i przyczep o DMC > 3,5t jesteśmy na pierwszym miejscu z udziałem rynkowym 21,9%. Biorąc pod uwagę tylko nowe naczepy o DMC > 3,5t udział ten jest jeszcze wyższy i kształtuje się na poziomie 24,1 % co oznacza, że co czwarta naczepa rejestrowana w Polsce jest naczepą marki Schmitz.

Podsumowując rynek naczep w 2016 r. pod kątem typów istotnych z punktu widzenia Schmitz Cargobull, tj. naczepy furgonowe, skrzyniowe i samowyładowcze, udział Schmitza nadal wzrasta o ponad 3 punkty procentowe do 27,5%, co daje nam również 1 miejsce w tym segmencie naczep.

Możemy również pochwalić się pierwszym miejscem na rynku jeśli chodzi o naczepy chłodnicze gdzie nadal jesteśmy liderem w tym segmencie z wynikiem 70,6% udziału rynkowego.Odnosząc się do dynamiki rynku możemy mówić o prawie 23 procentowym wzroście sprzedaży naczep, gdzie rynek zamknął się sumą 21.352 zarejestrowanych sztuk. Przy czym dynamika wzrostu sprzedaży naczep Schmitz była wyższa od dynamiki rynku o 2%, co dla naszej marki jest bardzo pozytywne. Cieszymy się i dziękujemy naszym Klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli, wybierając nasze produkty - podsumował Andrzej Dziedzicki.

Wyniki-sprzedazy-naczepy

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL