Prezes DHL o działaniach firmy na świecie

Prezes DHL o działaniach firmy na świecie

DHL Global Forwarding znajduje się w czołówce najbardziej efektywnych firm logistycznych. O działaniach firmy opowiada Krzysztof Bielica, prezesem zarządu DHL Global Forwarding

Odpowiedzialny biznes to fundament długoterminowego wzrostu i sukcesu firmy. Czym może pochwalić się DHL Global Forwarding w Polsce?

Odpowiedzialność Społeczna Biznesu (z ang. CSR) jest jednym z głównych założeń misji DHL Global Forwarding w Polsce. Firma łączy działalność biznesową z zaangażowaniem prospołecznym i prośrodowiskowym, stale wspomagając projekty - przede wszystkim poświęcone dzieciom i młodzieży: m.in.: Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Zespół Szkół 97 w Warszawie, Szlachetna Paczka w Łodzi, SOS Wioski Dziecięce.

Od 2011 r. angażujemy się w akcję „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. W ramach projektu DHL Global Forwarding Jedna Przesyłka = Jeden Posiłek ufundowaliśmy ponad 350.000 gorących posiłków. Projekt ten został doceniony nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. DHL Global Forwarding Polska otrzymał w 2016 roku wyróżnienie „CEO AWARD” - w kategorii Living Responsibility - Social Engagement. To dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż nasz projekt stanie się inspiracją dla innych krajów.

Ponadto warto dodać, że w tym roku redakcja dziennika „Rzeczpospolitej” przygotowała ranking firm z siedzibą w Polsce, które najwięcej inwestują w działalność prospołeczną. DHL Global Forwarding jako jedyna firma z branży TSL została wyróżniona. To dla nas ogromny zaszczyt oraz motywator do kontynuowania działań CSR.

Każda nagroda cieszy, każde wyróżnienie jest cenne. Niemniej, które z nagród są dla firmy najbardziej wartościowe?

To co zawdzięczamy wspólnej i zespołowej pracy jest zdecydowanie najbardziej doceniane. Zdobycie przez DHL Global Forwarding Polska tytułu „Europe Country of the Year” jest uhonorowaniem naszych codziennych wysiłków, zaangażowania, skuteczności oraz efektywności każdego z nas. Jesteśmy bardzo doświadczonym i kompetentnym zespołem, który nie boi się wyzwań i doskonale radzi sobie z otaczającym go dynamicznym środowiskiem. Ta nagroda zależała od pracy całego zespołu, dlatego wszyscy na nią zasłużyliśmy, a ja miałem niezwykłą przyjemność odebrać ją w imieniu DHL Global Forwarding Polska. Poza tym tytułem zostaliśmy także wyróżnieni w kategoriach – Best Europe OFR (fracht morski), VAS (usługi dodane) i Service Excellence (doskonalenie obsługi).

Na rynku TSL jest duża konkurencja - międzynarodowe koncerny oraz spora rzesza firm małych i średnich, głównie z polskim kapitałem. Jak radzi sobie DHL Global Forwarding?

Na rynku jest właściwie miejsce dla każdego rodzaju firmy spedycyjnej. Zarówno dużej, jak i małej, oferującej kompleksowe usługi, czy też wyspecjalizowanej w konkretnej działalności, obsługującej kilkuset zleceniodawców w ciągu roku, czy pracującej na zlecenie kilku czy kilkunastu partnerów. DHL Global Forwarding stawia na kompleksowość, wiedzę ekspercką, a co najważniejsze na bardzo wysoką jakość naszych usług oraz niezawodną obsługę klienta. Taka polityka pozycjonuje nas w czołówce najbardziej efektywnych firm logistycznych. Potwierdzeniem czego są liczne wyróżnienia.

W maju 2015 r. otrzymaliśmy tytuł „SPEDYTOR ROKU 2014” oraz wyróżnienie od Polskiej Izby Spedycji i Logistyki dla przedsiębiorstw spedycyjnych, które osiągnęły bardzo dobre wyniki ekonomiczne działalności, dbając przy tym o szeroko rozumiany rozwój firmy i jej pracowników oraz wysoką jakość świadczonych usług.

DHL Global Forwarding w Polsce jest również doceniany przez linie lotnicze, z którymi współpracujemy. Coroczne nagrody dla najlepszych agentów są ważną częścią polityki największych linii lotniczych i okazją do uhonorowania tych agentów, którzy wnoszą największy wkład w wsparcie rozwoju tych linii.

W czerwcu 2015 r. otrzymaliśmy tytuł „Best Agent 2014-2015”. Zostaliśmy nagrodzeni przez linię lotniczą Emirates Cargo podczas „Gali Emirates”. Jako jeden spośród 107 agentów, z którymi na stałe współpracuje Emirates, przewieźliśmy najwięcej cargo lotniczego w 2014 i 2015 roku. Dodatkowo w 2015 roku zajęliśmy pierwszą pozycję w rankingu linii lotniczej Lufthansa. Z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT uznały nas za jednego z trzech najważniejszych agentów, z jakimi współpracują.

DHL Global Forwarding plasuje się bardzo wysoko we wszelkich rankingach. Jakie są zatem przychody firmy?

Tutaj warto wspomnieć, że w ubiegłym roku „Rzeczpospolita“ przeprowadziła ranking pośród największych firm branży TSL mających siedziby w Europie. Pod lupę specjaliści gazety wzięli 25 spółek. Grupa DHL została najlepiej oceniona, tym samym zajmując 1 miejsce w rankingu. Przychody DHL były największe względem konkurencji w roku 2013 oraz 2014.

Rok 2015 był dla DHL Global Forwarding rokiem szczególnym pod kątem zdobytych nagród i otrzymanych wyróżnień. Co wpłynęło na takie wyniki?

To prawda. Rok 2015 był szczególnym rokiem dla DHL Global Forwarding, w którym to spółka potwierdziła pozycję lidera na rynku morskich i lotniczych przesyłek w Polsce, a także bardzo dobrego pracodawcy.

DHL Global Forwarding konsekwentnie inwestuje w rozwój osobisty i zawodowy swoich pracowników. Sprawia to, że w strukturach firmy znajdują się profesjonaliści zaangażowani w prowadzone zadania i cechujący się dużą motywacją do pracy. Firma jest silną i prężnie rozwijającą się organizacją dzięki zgranemu, mocnemu i bardzo ambitnemu zespołowi, któremu nie można odmówić pasji i serca do pracy. Dobrze wiemy, że ludzie są najważniejszą wartością naszej organizacji, dlatego doceniamy ich codzienną pracę. Bez ich zaangażowania nie uzyskalibyśmy tylu wyróżnień i nagród.

Dlatego też cieszy nas to, że DHL w badaniu Antal został uznany za najbardziej pożądanego pracodawcę 2014 w kategorii Logistyka. Dodatkowo od wielu lat prowadzimy badanie opinii pracowników, wyciągamy z nich wnioski i wprowadzamy wspólnie wypracowane usprawnienia. Bardzo cieszy nas fakt, iż zaimplementowane zmiany przekładają się zarówno na wyniki firmy, jak i zaangażowanie naszych pracowników o czym świadczą znacząco poprawiające się z roku na rok wyniki.

Potencjalni pracownicy z pewnością doceniają liczne wyróżnienia, którymi firma może się pochwalić. Z jakimi wyzwaniami rekrutacyjnymi można się spotkać w branży logistycznej? Jakie są preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia?

Wyzwania mogą mieć różnoraki wymiar i w zależności od prowadzonej polityki personalnej stanowić szansę na rozwój. Niewątpliwie przy tak wielu uczestnikach rynku pracy bardzo istotnym elementem stanowiącym wyróżnik i zwiększającym atrakcyjność DHL Global Forwarding jako pracodawcy jest możliwość rozwoju zawodowego jaki daje nasza organizacja.

Umożliwiamy awanse i wspieramy indywidualny rozwój kariery. Prowadzimy programy mentoringowe oraz m.in. unikalną inicjatywę, jaką jest Akademia Talentów - dedykowana rozwojowi talentów w DHL Global Forwarding Polska. Jej istotą jest dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji oraz przygotowanie najlepszych pracowników do dalszego rozwoju zawodowego w strukturach firmy.

Oferujemy specjalistyczne szkolenia wewnętrzne, warsztaty kierowane do poszczególnych grup pracowników oraz staże międzynarodowe, organizowane w ramach wymiany ze spółkami DHL Global Forwarding na świecie. Dajemy naszym pracownikom możliwość pracy m.in. USA czy Chinach. Nie możemy również zapominać, iż jesteśmy korporacją międzynarodową – to także daje szerokie perspektywy pracownikom. Tylko w ostatnim czasie mieliśmy w firmie kilka awansów w wyższe struktury globalne DHL Global Forwarding.

Należy przy tym pamiętać, iż głównym założeniem polityki personalnej naszej firmy jest stworzenie właściwej kultury organizacyjnej opartej na odpowiednich wartościach takich jak otwartość, szacunek, a także zobowiązanie do zapewnienia bezpiecznego, stabilnego i zdrowego środowiska pracy. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach zarówno dla naszych obecnych pracowników, jak i tych potencjalnych.

Warto w tym miejscu nadmienić o ofercie staży i praktyk, która spotka się z dużym zainteresowaniem studentów. Mamy w naszym zespole pracowników, którzy po odbytym stażu nawiązali z nami stałą współpracę. Organizujemy również spotkania w siedzibach firmy dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych o kierunku logistyka.

Dodatkowo bierzemy udział w projektach prowadzonych przez szkoły wyższe w Warszawie i Łodzi. Uczestniczymy w warsztatach branżowych dla studentów, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wykładów i seminariów z dziedziny logistyki, podczas których przedstawiamy ciekawe case study oraz rozmawiamy o procesach, najnowszych rozwiązaniach i trendach rynkowych.

Naszym obowiązkiem, jako lidera rynku, jest propagowanie zawodu logistyka i edukacja młodzieży oraz studentów w tym zakresie. Z przyjemnością zapraszamy do nas uczniów liceów oraz studentów, którzy wiążą swą przyszłość z logistyką.

4trucks.pl / DHL Global Forwarding

Przeczytaj też:
DHL Global Forwarding współpracuje z Electrolux

DHL Global Forwarding będzie odpowiedzialny za transport większości drobnicowych przesyłek dla firmy Electrolux. DHL pomaga potrzebującym dzieciom

DHL Global Forwarding po raz kolejny zdecydował się pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Nowa zielona usługa DHL – zmniejszenie emisji CO2

DHL Global Forwarding uruchomił usługę, pozwalającą klientom wybrać usługę frachtu morskiego z obniżonym poziomem emisji CO2. Uczniowie w centrum logistycznym DHL w Piasecznie

DHL Global Forwarding, specjalista frachtu lotniczego i morskiego, w styczniu br. gościł uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie. Nowy hub DB Schenker Logistics powstanie w Krakowie

DB Schenker Logistics w Polsce rozwija swoją ofertę na kierunku wschodnim. DHL transportuje urządzenia wiertnicze

DHL Global Forwarding pod koniec maja br. zrealizował projekt relokacji urządzenia wiertniczego dla firmy działającej w sektorze Oil & Gas, wykonującej odwierty na zlecenie jedenej z firm z tej branży. Bezpieczeństwo przesyłek w branży high-tech

Wartość przesyłek w branży high-tech jest zazwyczaj wysoka, w związku z czym wymagane są wysokie standardy bezpieczeństwa. DHL kontynuuje współpracę z Polską Akcją Humanitarną

DHL Global Forwarding, światowy lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład grupy Deutsche Post DHL, rozpoczął kolejny rok współpracy z Polską Akcją Humanitarną. W poszukiwaniu zaginionej paczki

DHL Global Forwarding, zaprosił do swojej siedziby dzieci biorące udział w programie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, realizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL