Gwarancja bieżnikowania opon Michelin

Gwarancja bieżnikowania opon Michelin

Gwarancja-Bieznikowania-Michelin

Michelin, jako pierwsza firma oponiarska, wprowadza na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works. Opony te  charakteryzuje wytrzymałość i mobilność  w zastosowaniu drogowym i pozadrogowym. Michelin oferuje bezpłatną wymianę karkasu, jeżeli zostanie on przebity lub zniszczony przez co nie może być poddany bieżnikowaniu.


Opony segmentu X Works (dawniej zwane "Y") wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są podczas eksploatacji szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Użytkownik może korzystać z Gwarancji  Bieżnikowania gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), Michelin za darmo wymieni go, a użytkownik otrzyma oponę Michelin Remix płacąc tylko za usługę bieżnikowania.

Oferta Gwarancji Bieżnikowania Michelin daje pewność firmom, że możliwe jest bieżnikowanie opon w 100 proc. przypadków. Rozwiązanie to pozwala lepiej wykorzystać potencjał 4 żyć opon Michelin i obniżyć aż do 36 proc. koszty przejechanego kilometra.

Cztery życia opon Michelin:
1.Trwały i niezawodny karkas opony Michelin
2.W przypadku nowej pogłębionej opony, za 5 proc. ceny nowej opony, użytkownicy otrzymują oponę o wydłużonej o 25 proc. żywotności
3.W przypadku opon Michelin Remix, za 50 proc. ceny nowej opony, bieżnikowanie MICHELIN Remix  przywraca parametry nowej opony
4.Opony bieżnikowane MICHELIN Remix nadają się do pogłębiania – za 5 proc. ceny nowej opony ich żywotność zostaje wydłużona aż o 25 proc.

Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i oddane do pierwszego bieżnikowania MICHELIN Remix przed końcem 2012 roku. Gwarancja Bieżnikowania jest również ważna w odniesieniu do opon zamontowanych w nowych pojazdach ciężarowych stanowiących ich pierwsze wyposażenie. Zagospodarowanie zużytych karkasów zapewnione jest przez Michelin niwelując koszty recyklingu ponoszone przez użytkowników.

Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.


Źródło: Michelin Polska