Konkurs Scania Top Team - 20 lat doskonałości

Konkurs Scania Top Team - 20 lat doskonałości

Ogólnoświatowy konkurs Scania Top Team akcentuje znaczenie pracy mechanika i specjalistów od części zamiennych w zapewnieniu dyspozycyjności pojazdów i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Historia konkursu Top Team sięga końca lat 80-tych ubiegłego wieku. Po raz pierwszy został zorganizowany w Szwecji w 1989 roku. Od tego czasu Top Team urósł do rangi wydarzenia międzynarodowego. Organizowany jest wśród zespołów globalnej sieci serwisowej Scania i stanowi ważny element szkoleń pracowników. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zespołu specjalistów.

W edycji konkursu 2014/2015 bierze udział 8 000 mechaników z 62 krajów na całym świecie.

- Dziesiąta edycja konkursu Scania Top Team cieszy się tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zespołów serwisowych w całej Polsce. Do konkursu zgłoszono 31 drużyn, które zmierzyły się w 2-etapowych eliminacjach. Poziom konkursu już na pierwszym etapie był bardzo wysoki, pytania były trudne i wymagały nie tylko znajomości techniki, ale też obowiązujących procedur i standardów. Zakres tematyki konkursu pokazuje jak zmienia się świat i dzisiejsza technika. Kluczem do sukcesu jest już nie tylko wiedza o stosowanych rozwiązaniach, ale przede wszystkim poruszanie się pośród dostępnych źródeł informacji - mówi Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy odpowiedzialny za organizację konkursu Scania Top Team w Polsce.

Dnia 17 stycznia w serwisie Scania w Nadarzynie zostanie rozegrany dziewiąty krajowy finał konkursu Scania Top Team. O udział w półfinale międzynarodowym zawalczy pięć najlepszych drużyn z Polski które zostały wyłonione na drodze testów eliminacyjnych. Do tegorocznego finału zakwalifikowały się zespoły z serwisów Scania we Wrocławiu, Włocławku, Krakowa, Gliwic oraz Szczecina.

Na zespoły czeka wymagający sprawdzian obejmujący zarówno teorię jak i praktykę. Zawodnicy łącząc wiedzę i umiejętność pracy w zespole, gromadzą punkty by sięgnąć po zwycięstwo I nagrodę główną - 50 000 EUR.

W Polsce konkurs Top Team jest organizowany od 14 lat. Polska sieć Scania może pochwalić się sukcesami na tym polu - w roku 2005 zespół z serwisu Scania w Nadarzynie zajął II miejsce podczas Finału Międzynarodowego w Stambule, zaś w roku 2007 zwycięzcami finału światowego zostali polscy mechanicy z serwisu Scania we Włocławku i Bydgoszczy.


4trucks.pl / Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje